WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Manga Akira powraca z przytupem

Jeśli kojarzycie twór Akira, to macie właśnie powód do świętowania, bo ogłoszono nie tylko remaster filmu anime z 1988 roku do 4K, ale też zupełnie nową serię anime. Ta zostanie ściśle oparta na oryginale i wiecie co? To nie koniec, bo zapowiedziano również niepowiązany z nim film o tytule Orbital Era

Czytaj też: Cosplayerka z karabinem paradowała po publicznej plaży

Anime News Network ogłosiło wczoraj tę wiadomości podczas imprezy Anime Expo, które potwierdziło studio Sunrise, wydając kilka krótkich, powiązanych ze sobą zwiastunów. Wiemy już, że remaster Akira 4K odbębni swoją premierę 24 kwietnia 2020 roku w Japonii 24 kwietnia, ale premiera na pozostałej części globu jest nieznana. Warto przypomnieć, że Akira została wcześniej przywrócona na DVD w 2001 roku, a następnie na płyty Blu-ray w 2009 roku.

Prezes studia Sunrise, Makoto Asanuma powiedział, że studio „wciąż rozwija” nową serię anime, ale najwyraźniej ma zawierać wydarzenia z całej mangi, które zostały opublikowane w latach 1982–1990. Post firmy na Facebooku głosi, że:

Fani będą na bieżąco informowani o tym nowym projekcie adaptacyjnym anime, kiedy będzie to możliwe.

Dla niektórych ciekawsza może okazać się zapowiedź Orbital Era, który zostanie napisany, wyreżyserowany i zaprojektowany przez Otomo. Będzie to jego trzeci pełnometrażowy film animowany, a jak głosi opis:

Fabuła rozgrywa się w niedalekiej przyszłości na budowanej kosmicznej kolonii. To opowiadanie przygodowe, które opowiada o życiu niektórych młodych chłopców, którzy przeżywają w tym szczególnym środowisku i społeczeństwie, kiedy losy są im obrzucane. „Rzeczywistość znaleziona w przyszłości ludzkości” zostanie przedstawiona z ich perspektywy.

Jedno jest pewne – Manga Akira powraca z przytupem i z pewnością ucieszy to masę z Was.

Czytaj też: Wczesny dostęp Dreams działa doskonale – społeczność gry jest niesamowita

Źródło: The Verge