Reklama
aplikuj.pl

Manualna skrzynia powróci do kultowego samochodu?

Według plotek z japońskiego Mag X, Toyota Supra otrzyma manualną skrzynię biegów i ograniczony produkcyjnie model GRMN. Ponadto firma rzekomo będzie corocznie ulepszać to coupe w ramach strategii utrzymania zainteresowania pojazdem.

Toyota rzekomo zwróciła uwagę na liczbę osób proszących o manualną skrzynię biegów. Najwyraźniej pragnienie było na tyle duże, że przekonało to zarząd do rozpoczęcia prac nad Suprą z konfiguracją trzech pedałów. Niestety, nie ma szczegółowych informacji na temat tego, kiedy Supra z manualną skrzynią zadebiutuje.

Czytaj też: BMW iX1 będzie najmniejszym elektrycznym SUVem BMW

Jednak jako że Toyota już szczegółowo opisywała model 2021 Supra, nie spodziewamy się (via Motor1), że nowa skrzynia biegów będzie dostępna najwcześniej w roku modelowym 2022 w formie modelu Supra GRMN.

Plotki ponadto wskazują, że to coupe może zyskać silnik z BMW M3 i M4, czyli podwójnie turbodoładowaną jednostkę rzędową z sześcioma cylindrami. Tam może osiągnąć moc nawet 510 koni, ale podobno BMW nie chce przekazać tego silnika Toyocie do użytku. Może to oznaczać ograniczoną liczbę zaledwie 200 egzemplarzy Supra GRMN.

Czytaj też: Dlaczego powinniście lubić nowe BMW serii 4?

Inna plotka sugeruje, że Supra GRMN może otrzymać turbodoładowany rzędowy silnik o mocy 395 KM, zamiast standardowych 335 KM. Ponadto otrzyma więcej włókna węglowego, co zmniejszy jej wagę.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News