Reklama
aplikuj.pl

Mapy Google zyskują kolejne, świetne funkcje

mapy google

Mapy Google cały czas są rozwijane i dostają nowe funkcje. Dzięki nim aplikacja nadal pozostaje bezkonkurencyjna i od dawna nie jest tylko zwykłą nawigacją.

Mapy Google z kolejnymi nowościami

Nowe funkcje, które trafiają do Map mają największy plus – prawie zawsze są bardzo przydatne, bo Google nie bawi się w drobnicę, tylko po to, by coś nowego było. Tym razem aplikacja pozwoli nam nawigować za pomocą Live View po wnętrzach budynków, sprawdzić w aplikacji jakość powietrza i pogodę, a także zadbać o ekologię podczas podróży.

Pogoda i jakość powietrza

Podczas planowania podróży, już z poziomu aplikacji sprawdzimy pogodę w danym miejscu, a także jakość powietrza w miejscu docelowym.

Czytaj też: mObywatel z kolejnymi zmianami. Nie będzie mTożsamości?

Opcja ta trafi najpierw do użytkowników w Stanach Zjednoczonych, Australii i Indii zarówno dla posiadaczy sprzętu z Androidem jak i iOS.

Ekologiczna podróż

Mapy Google zadbają o to, by nasza podróż była jak najbardziej przyjazna dla środowiska. Podczas planowania trasy domyślnie opracuje ją w oparciu o najniższy ślad węglowy przy okazji dbając o to, by czas podróży był jak najszybszy. Oczywiście funkcję będzie można dostosować lub wyłączyć. Dodatkowo na mapach zobaczymy, do których stref nie będzie można wjechać samochodami z napędem silnikowym albo nie spełniających obostrzeń dotyczących emisji spalin.

Z tej opcji będzie można korzystać w USA na Androidzie i iOS jeszcze w tym roku.

Czytaj też: Dostawa z AliExpress w 15 dni już uruchomiona!

Nawigacja Live View wewnątrz budynków

Będąc w nowym miejscu często zdarza się pobłądzić np. na dworcach kolejowych. Google postanowiło położyć temu kres oferując możliwość skorzystania z Live View także w budynkach. Za pomocą SI przeanalizuje miliardy zdjęć i odtworzy plan lotnisk, dworców czy galerii handlowych byśmy mogli odnaleźć się także w takich miejscach. Sprawdzimy, gdzie są toalety, kasy biletowe, bramy czy windy.

Funkcja trafiła już na Androida i iOS w San Jose, Seattle, Long Island, Los Angeles, Newark, Chicago i San Francisco.

Czytaj też: InPost oferuje darmowe audiobooki za szybki odbiór paczki z paczkomatu

Jak widzicie żadna z opcji nie trafi w najbliższym czasie do naszego kraju, jednak z czasem dotrą także do Polski, więc należy uzbroić się w dużo cierpliwości.