WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

TomTom pomoże tworzyć Mapy Huawei

TomTom pomoże tworzyć Mapy Huawei

TomTom informuje, że zawarł porozumienia z Huaweiem w sprawie stworzenia map dla urządzeń mobilnych. Dzięki temu Huawei Maps uzyska bardzo dobre wsparcie.

Jak dobrze wiemy, Huawei nie może korzystać z Map Google w swoich nadchodzących smartfonach. W tym choćby modelu P40 Pro. Od dłuższego czasu było wiadomo, że firma stworzy własną wersję map dla urządzeń mobilnych. Tajemnicą pozostawało – kto je przygotuje. Bo nie sztuka jest stworzyć jakieś mapy. Musi to być produkt, który skutecznie rzuci rękawice bardzo popularnym Mapom Google.

Odpowiedź poznaliśmy dosyć szybko, bo TomTom pochwalił się, że zawarł umowę z Huaweiem. Oczywiście nie mówimy tutaj tylko o samych mapach, ale całym systemie nawigacji, wliczając w to choćby informacje o korkach i natężeniu ruchu.

O całej sprawie poinformował dzisiaj rzecznik prasowy firmy TomTom. Obie firmy miały dojść do porozumienia już jakiś czas temu, ale dopiero teraz informacja została upubliczniona. Nie zostały jednak ujawnione żadne szczegóły. Ale w tej sytuacji powinniśmy je poznać w najbliższych dniach.