Marvel’s Avengers na PS5 gorszy od XSX?

marvel's avengers

Przetestowano Marvel’s Avengers na PS5 i Xbox Series. Jeśli macie dwie konsole, to postawcie na tę o kształcie lodówki.

Marvel’s Avengers zadebiutowało na konsolach nowej generacji. Oczywiście gracze błyskawicznie zabrali się za testy gry i okazało się, że konsola Microsoftu ma przewagę nad sprzętem Sony.

Czytaj też: Star Wars Jedi Fallen Order na PS5 i XS? Przecież ta wersja już istnieje!

Marvel’s Avengers na PS5 jakiś niewyraźny

Test gry Crystal Dynamics polegał na sprawdzeniu rozdzielczości, płynności oraz efektów gry na trzech urządzeniach. Wiemy dzięki temu, jak tytuł sprawuje się na PlayStation 5, Xbox Series X oraz Xbox Series S.

Czytaj też: Mod do Cyberpunk 2077 z szybką podróżą w stylu GTA 5

Co zatem wykazały testy? Najsłabiej wypada oczywiście Xbox Series S oferujący 1440p/30fps lub 1080p/60fps. To jednak budżetowa konsola. Jak sprawdzają się giganci?

PlayStation 5 oraz Xbox Series X mogą działać w trybie natywnego 4K, ale wtedy jesteśmy ograniczeni do płynności na poziomie 30 klatek na sekundę. Klatkarz możemy odblokować, jednak wtedy rozdzielczość gry będzie się zmieniać. Konsole działają zazwyczaj w taki oto sposób:

  • Xbox Series X – 3840x1836p
  • PlayStation 5 – 1920x2160p

Jeśli chodzi o inne różnice, to w przypadku Marvel’s Avengers na PS5 otrzymujemy trochę szybsze czasy ładowań. Xbox Series X oferuje za to dalszy zasięg rysowania obiektów. Płynność w obu grach w trybie zmiennej rozdzielczości jest bardzo podobna i raczej utrzymuje się na poziomie 60 klatek na sekundę.