Reklama
aplikuj.pl

Marvel’s Avengers w 4K i 60fps? No tak średnio bym powiedział

marvels avengers,

Pecetowe potwory nie radzą sobie z Marvel’s Avengers. Twórcy mają jeszcze co optymalizować.

Trwają otwarte testy beta Marvel’s Avengers. Produkcja na komputerach PC może być jeszcze poprawiona. I lepiej żeby tak się stało, bo posiadacze najmocniejszych konfiguracji sprzętowych PC będą niezadowoleni.

Pierwsze testy Marvel’s Avengers wykazują, że PC wyposażony w RTX 2080Ti nie radzi sobie z produkcją w 4K i 60fps. Gdy zmniejszymy ustawienia graficzne na niskie to również nic nie daje. Tytuł działa wtedy w około 45 klatkach na sekundę i graficznie nie zachwyca.

Czytaj też: Microsoft Flight Simulator to Crysis naszych czasów

Co ciekawe, zmniejszenie ustawień graficznych z Ultra na Wysokie daje tylko zysk w postaci 6 klatek na sekundę. Deweloperzy muszą dopracować swój tytuł przed premierą, bo najbardziej wymagający nie będą zadowoleni.

Fani konsolowej jakości nie będą jednak narzekać, bo gra jest za to w stanie działać bez problemów w 4K i z ustawieniami Ultra w 30 klatkach na sekundę. Ale wiadomo, że jak ktoś składa takiego PC to raczej nie po to, aby grać w jakości PS5 i Xbox Series X.

Lepiej sytuacja wygląda gdy zejdziemy do 1440p i ustawień Ultra. Wtedy bez problemu pogramy w 60 klatkach, choć przy większych zadymach gra spadnie czasem do 45 klatek. Z drugiej strony i tak nie wszyscy pograją w takiej jakości. Statystyki Steama pokazują, że 65,48% graczy gra w 1080p, 6,45% w 1440p, a zaledwie 2,23% w 4K. Najpopularniejszą kartą za to jest NVIDIA GeForce GTX 1060. NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti jest u 0,88% graczy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News