Reklama
aplikuj.pl

Deus Ex się nie sprzedał. Marvel’s Avengers ma jeszcze gorszy wynik…

marvels avengers sprzedaż

Marvel’s Avengers chyba może się powoli żegnać z popularnością. Jedna z najbardziej wyczekiwanych gier nie radzi sobie z odpływem graczy.

Square Enix coś nie wyszedł biznes z Marvel’s Avengers. Po pierwszych optymistycznych wiadomościach, zdaje się, że gra ma problemy z zainteresowaniem.

Wszystkie ręce na pokład Marvel’s Avengers

Square Enix odsunęło Crystal Dynamics od prac na Tomb Raider i skupiło się na projekcie Marvel’s Avengers. Oprócz tego firma zawiodła się wynikamy sprzedażowymi Deus Ex Mankind Divided i ekipa Eidos Montreal również zajęła się Marvel’s Avengers. W końcu na takiej marce nie da sie nie zarobić. Prawda?

Czytaj też: Oświadczenie Gigabyte na temat problemów RTX 3080

Co mówią statystyki?

Cóż, da się. Choć pierwsze informacje o byciu liderem pudełkowej sprzedaży gier brzmiały dobrze to teraz okazuje się, że tak naprawdę sprzedano wtedy 1/3 tego co udało się sprzedać Sony za pomocą Spider-Mana, który nie dość, że jest grą ekskluzywną to jeszcze przeznaczoną dla pojedynczego gracza.

Ale może gracze po prostu wolniej kupowali grę… cóż – nie wydaje się. Graczy nie przybywa, a wręcz ubywa. Gra w ciągu ostatnich dni ma około 4 tysięcy graczy bawiących się jednocześnie. Dla gry-usługi nastawionej na online to niezbyt dobrze. Najwięcej graczy bawiło się na premierę – 31 165 osób. Nieźle? Nie za bardzo. Bo Deus Ex Mankind Divided, które zawiodło może pochwalić się wynikiem 52 485 grających na raz. Zdaje się, że jest źle. A Squre Enix nie kwapi się do przekazywania wyników sprzedaży gry. To co? Ja bym zagrał w nowego Tomb Raidera.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News