Reklama
aplikuj.pl

Marynarka USA ukrywa UFO. Właśnie zapewniła pożywkę dla teorii spiskowych

Marynarka USA ukrywa UFO, teorii spiskowych UFO

Po tym, jak urzędnicy przyznali, że mają w posiadaniu materiały potwierdzające niezidentyfikowane obiekty latające (UFO), teorie spiskowe przypomniały o sobie ze zdwojoną siłą. Najwyraźniej wkrótce nastąpi to ponownie, bo to już oficjalne, że marynarka USA ukrywa UFO i nie chce udostępnić materiałów, które je przedstawiają.

Ze względów bezpieczeństwa marynarka USA ukrywa UFO

Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych jest w posiadaniu niewidzianych jeszcze nagrań wideo niezidentyfikowanych obiektów latających (UFO), ale nie udostępni tych nagrań publicznie. Dlaczego? Bo są szanse, że „zaszkodziłoby to bezpieczeństwu narodowemu”, o czym poinformował rzecznik Marynarki Wojennej w ubiegłą środę w odpowiedzi na wniosek Freedom of Information Act (FOIA).

Czytaj też: Kosmiczny transport na celowniku armii USA. RocketLab sprawdzi tego sens

Ponownie idzie o działalność The Black Vault, które złożyło wcześniejszy wniosek FOIA do US Navy w kwietniu 2020 roku, ledwie dzień po tym, jak marynarka ujawniła trzy słynne już nagrania. Wtedy The Black Vault zażądało, aby Marynarka Wojenna USA ujawniła teraz wszelkie inne filmy związane z UFO, ale tego się nie doczekamy, bo właśnie odrzucono tę prośbę.

Ujawnienie tych informacji zaszkodzi bezpieczeństwu narodowemu, ponieważ mogą one dostarczyć przeciwnikom cennych informacji dotyczących operacji Departamentu Obrony/Marnarki, słabych punktów i/lub zdolności

– napisał w liście Gregory Cason, zastępca dyrektora biura FOIA Marynarki Wojennej.