Reklama
aplikuj.pl

Za pół miliona Wasz McLaren Speedtail otrzyma lakier z diamentami

Model Speedtail to najwydajniejszy jak dotąd samochód drogowy McLarena, którego jedna opcja lakieru zgarnie Wam z portfela pół melona. W grę wchodzą jednak diamenty, więc cena nie jest aż tak irracjonalna.

Z uderzającymi proporcjami, układem środkowych siedzeń i mocą ponad 1000 koni mechanicznych McLaren Speedtail, to prawdziwe cacko, które napędza połączenie podwójnie turbodoładowanego V8 i elektrycznego silnika do 402 km/h.

Samochód za 1,75 miliona funtów mierzy 5,2 metra długości i ma idealnie płaską podłogę. Dzięki niej zmaksymalizowano przepływ powietrza i sprawiono, że to najbardziej wydajny aerodynamicznie samochód drogowy, jaki McLaren kiedykolwiek zbudował. Można go obniżyć o 35 milimetrów przy aktywnym trybie Velocity, aby najwyższy punkt Speedtaila znalazł się zaledwie 1120 mm nad drogą.

Cena początkowa tego modelu, który powstanie w zaledwie 106 egzemplarzach, sięga ponad 7,5 miliona złotych, a producent już się postarał o to, aby klienci zostawili po sobie jeszcze większe kwoty.

Czytaj też: Pierwszy zwiastun Infiniti QX60 Monograph

Jedną z najciekawszych opcji jest wykończenie lakieru sproszkowanym diamentem za 130000$, co sprawia, że w słońcu samochód wydaje się, jakby był posypanym brokatem. Ten efekt obejrzycie powyżej, jak zresztą szereg dodatków ze złota, z którego wykonano nawet… klucze w bagażniku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News