Reklama
aplikuj.pl

Ciemna strona 48-mpx, czyli co pochłonie matrycowa rewolucja w serii iPhone 14

Apple mocno wierzy w sprzedaż serii iPhone 14

Apple zorganizowało niedawno wydarzenie, na którym świat poznał szczegóły serii iPhone 14. Jednym z nich jest wymiana 12-mpx matryc na 48-mpx jednostki w modelu iPhone 14 Pro oraz iPhone 14 Pro Max. Chociaż dla niektórych ciemne strony tej decyzji są oczywiste, nie każdy zapewne wie, na co dokładnie wpłynie ta zmiana.

Matrycowa rewolucja w iPhone’ach 14

Jakość obrazu i wideo oczywiście zdecydowanie wzrośnie, ale będzie to uzyskane kosztem zwiększonego zużycia pamięci masowej. Według najnowszych danych, robienie zdjęć i nagrań obrazów za pomocą 48 Mpx matrycy może doprowadzić o nawet trzykrotnie wyższego zużycia pamięci masowej w porównaniu z 12MP sensorem.

Czytaj też: Nowe AirPodsy są znacznie lepsze od poprzedników. Co ulepszyło Apple?

Za te informacje odpowiada Steve Moser, który twierdzi, że zdjęcia ProRAW wykonane aparatem 48 mpx mogą osiągnąć rozmiar około 75 MB w przypadku iPhone’a 14 Pro i Pro Max, podczas gdy te same fotki zrobione iPhonem 13 Pro i iPhonem 13 Pro Max z 12-mpx matrycą zajmą tylko 25 MB. Nie jest to w żadnym stopniu wielkie odkrycie, ale uzasadnia dodatkowo powód, dla którego iPhone 14 pożegnał się z 64-GB wariantem.