WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

McLaren 720S i Dodge Charger Hellcat w bitwie modyfikacji

W kolejnym wyścigu na prostej mierzy się brytyjska specjalistyczna marka z amerykańskim producentem kultowych samochodów muscle, czyli pojedynek McLarena 720S i Dodge Chargera Hellcat.

Jak zapewne się domyślacie, to dwa bardzo różne pojazdy. Po lewej stronie okraszony niebieskim Dodge Charger SRT Hellcat pyszni się swoim monstrualnym silnikiem V8 o pojemności 6,2 litrów z kompresorem. W podstawowym wydaniu zapewnia on moc 707 koni mechanicznych, ale w tym wydaniu jego moc sięga 900 KM.

Stający obok, równie błękitny 720S bazuje na fabrycznej 4-litrowej jednostce z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 710 KM i momencie obrotowym 770 Nm. Poza modyfikacją układu wydechowego, która podbiłą moc do 850 KM, nie przeżył żadnych innych zmian w układzie napędowym. Stoi z kolei na radialnych oponach dla lepszej przyczepności.

Wyniku tradycyjnie nie zdradzimy w tej walce pomiędzy dostrojonym amerykańskim muscle-carem, a smukłym sportowym cackiem McLarena. Ba, ten brytyjski model, to jeden z najszybszych supersamochodów na rynku.

Na odcinku ćwierć mili (402 metrów) zwycięzca rozpędził się w 9,73 sekundy do 230 km/h, pozostawiając swojego przeciwnika z czasem 9,94 i prędkością 227 km/h.