WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Prototyp Porsche Cayenne zauważony z interesującym wydechem

Dla Porsche SUVy są obecnie chlebem powszednim, który pozwala firmie utrzymywać zysk na wysokim poziomie, więc nic dziwnego, że obecnie trwają testy nowego Cayenne.

Tylko w 2019 roku Porsche sprzedało 19001 egzemplarzy swojego SUVa, Cayenne w USA, co w porównaniu do przeszłego roku jest wręcz zadziwiające. Mowa bowiem o skoku z 10733 do 19001 sztuk, choć nie wszyscy mają się tak dobrze, bo model Macan (również SUV) odnotował spadek popytu. W 2019 roku rozszedł się w nakładzie 22667 sztuk w porównaniu do 23504 w 2018 roku.

Prawie połowa sprzedanych SUVów Porsche była więc modelem Cayenne, a w tym Cayenne w wydaniu Coupe. Teraz wielkimi krokami nadchodzi jego nowy wariant… a dokładniej mówiąc, jego podkręcona wersja Cayenne Coupe GT.

W filmie przesłanym przez DrGumoLunatic na Youtube prototyp Cayenne Coupe został zauważony w dzielnicy Stuttgartu, w siedzibie głównej Porsche. Choć prototyp wygląda jak zwykłe Cayenne Coupe, jego tył sugeruje coś innego.

Mowa dokładnie o zmodyfikowanym układzie wydechowym, który przyjął nową pozycję. Porsche tradycyjnie starało się to zamaskować, ale nic z tego – fałszywe rury są za łatwe do rozpoznania. Kwestia napędu pozostaje nieznana, ale co do jednego możemy być pewni – nowe Cayenne Coupe pobije mocą obecne wydanie.