WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Pierwszy zwiastun Infiniti QX60 Monograph

Infiniti QX60, a więc produkowany od 2012 roku luksusowy SUV (początkowo o nazwie JX), który doczekał się odświeżenia na 2016 i 2017 rok modelowy, właśnie powraca… w dziwnym stylu.

Infiniti ujawniło pierwszy zwiastun QX60 Monograph, którego w pełnej krasie zobaczymy już 25 września. Tak naprawdę nie będzie to jednak nowe wcielenie QX60, a jedynie „wizja” tego, jak firma „przekształci” siedmioosobowego SUVa w jego kolejnej iteracji. Firma nie używa jednak terminu „koncepcja” na określenie swojego konkurenta Audi Q7, więc najpewniej będzie to model zbliżony do wariantu produkcyjnego.

Wersję bliską produkcyjnego wariantu wskazują nie tylko racjonalne lusterka boczne, ale też zaawansowany projekt świateł, które zdają się być wyposażone w system spryskiwaczy.

Testerzy z Motor Trend mogli rzucić okiem na QX60 nowej generacji w listopadzie 2019 roku i twierdzili, że uzyska on „odważniejszy i szerszy wygląd” dzięki nowej przedniej kratce podobnej do koncepcji QX80 Monograph.

Po QX60 nowej generacji w porównaniu do obecnej spodziewamy się cieńszych reflektorów i tylnych świateł oraz dwukolorowego dachu. Wewnątrz deska rozdzielcza zostanie pewnie zdominowana przez duży ekran dotykowy o wymiarach 10 lub 12 cali.

Czytaj też: Premiera modelu Volkswagen Golf Variant i Alltrack 2021

Zastosowanie większego wyświetlacza pozwoli Infiniti pozbyć się wielu konwencjonalnych przycisków poprzez zintegrowanie ich odpowiednich funkcji z systemem informacyjno-rozrywkowym.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News