WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

MediaTek z rosnącymi przychodami. To efekt działań USA?

MediaTek z rosnącymi przychodami. To efekt działań USA?

MediaTek zanotował drugi najlepszy w historii wynik pod względem miesięcznych przychodów. Tajwańska firma może zyskiwać na decyzjach USA.

MediaTek rozbija bank

Azjatyckie media donoszą, że w styczniu 2021 roku MediaTek zanotował wzrost przychodów rok do roku o 78,3%, które wyniosły ok 1,26 mld dolarów. Firma przewiduje, że kwartalny wzrost przychodów wyniesie ok 8% i zatrzyma się w przedziale 3,44 – 3,71 mld dolarów.

To tylko część bardzo dobrego okresu firmy. W 2020 roku przychody MediaTeka wyniosły 11,5 mld dolarów, co stanowiło wzrost o 30,8%.

Czytaj też: T-Mobile światłowód za darmo do końca roku

MediaTek zyskuje na łączności 5G i problemach konkurencji

Jako przyczynę wzrostu przychodów MediaTeka wskazywany jest wzrost popularności smartfonów działających w sieci 5G. Ale firma dużo zarabia również na sprzedaży modeli z LTE oraz Chromebooków, gdzie też trafiają układy MediaTeka.

Czytaj też: Ustawa o KSC nadal wyjaśniana. Tym razem minister Zagórski

Korzystny wpływ na firmę mogą też mieć… działania Stanów Zjednoczonych. Amerykańska administracja w zasadzie wepchnęła Huaweia na MediaTeka. Chiński gigant, chcąc nadal produkować smartfony, musiał zwrócić się do w zasadzie jedynego dużej twórcy układów mobilnych, który mu pozostał. Tym samym zarobki zamiast płynąć do Qualcommu lub pośrednio przez TSMC (poprzez wykorzystanie amerykańskiej technologii) trafiają do tajwańskiego MediaTeka.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News