Reklama
aplikuj.pl

Elektryczne aspiracje Mercedesa na 2020 rok

Mercedes 2020, plany Mercedesa 2020, elektryfikacja Mercedes, hybrydowe modele Mercedesa, hybrydy Mercedesa

Mercedes-Benz idzie naprzód z elektryfikacją swojego asortymentu w celu wprowadzenia na rynek 20 hybrydowych modeli EQ Power do końca 2020 roku.

Nowe modele hybrydowe od Mercedesa mają jedną ważną aktualizację, a mianowicie – znacznie większe akumulatory, bo 15,6 i 31,2 kWh. Co jednak jeszcze ważniejsze, cały asortyment marki od klasy A do klasy S i od modeli GLA do modeli GLE będzie dostępny jako PHEV.

Skąd to brnięcie w hybrydy z wtyczką (Plug-In Electric Vehicles)? Jak uważa ten niemiecki producent samochodów, technologia PHEV jest „kluczową technologią przejściową” do w pełni elektrycznej możliwości.

Akcentuje to fakt, że według statystyk około 90% podróży odbywa się w odległości poniżej 50 km, dlatego odpowiednie hybrydowe rozwiązania typu plug-in może faktycznie wyeliminować użycie silników spalinowych lub ograniczyć je do minimum (via InsideEVs).

Czytaj też: Spójrz jak Autopilot Tesli próbuje doprowadzić do stłuczki

Trzecia generacja hybryd plug-in Mercedes-Benz otrzyma stosunkowo duże akumulatory litowo-jonowe (produkowane przez spółkę zależną Daimler, Deutsche Accumotive), aby znacznie zwiększyć całkowicie elektryczny. Co ciekawe, nowe modele będą również zdolne do szybkiego ładowania prądem stałym.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News