WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Mercedes 300SL Gullwing odrestaurowany do perfekcji

Mercedes 300SL Gullwing odrestaurowany do perfekcji

Wśród klasycznych samochodów wyróżniają się przede wszystkim te, które mają historyczne znaczenie dla całej branży. Jednym z takich modeli jest Mercedes 300SL Gullwing.

Perfekcyjny Mercedes 300SL Gullwing

Mercedes 300SL Gullwing powstał w nakładzie zaledwie 3258 egzemplarzy na początku drugiej połowy ubiegłego roku. W wydaniu coupe i roadster cieszył oko swoim sportowym charakterem i zaawansowaną technologią, bo ten model był jednym z pierwszych w historii, w którym zastosowano mechaniczny układ wtrysku paliwa.

Czytaj też: Lifting AMG GT 63 S na zdjęciach. Wydajne coupe Mercedesa przechodzi testy
Czytaj też: Spójrzcie na render Mercedesa Klasy C nowej generacji
Czytaj też: Obejrzyjcie testy nadchodzącej Klasy C Mercedesa 2021 na Nurburgring

Jako prawdziwe arcydzieło i jeden z nielicznych zmontowanych egzemplarzy, ten konkretny Mercedes 300SL Gullwing został całkowicie odrestaurowany. Za cały proces odpowiada brytyjski specjalista, który dostał proste zadanie stworzenia samochodu, który wyglądałby, jakby ledwo co zjechał z linii produkcyjnej.

Czytaj też: Autonomia Mercedesa w kropce. Producent poddał się
Czytaj też: Historia AMG One ciągle trwa. Mercedes zrozumiał, że silniki Formuły 1 to nie zabawki
Czytaj też: Elektryczny napęd Mercedesa wkrótce u Aston Martin

Ten dokładnie Mercedes 300SL Gullwing nie miał jednak lekkiego życia, bo wcześniej zaliczył wypadek czołowy, w wyniku którego samochód został przebudowany z częściami Roadstera (via AutoClassics). Na szczęście rurowe podwozie było w dobrym stanie, uwalniając mechanika od konieczności znaczącej przebudowy. Jego 3,0-litrowy silnik wymagał jednak pełnego odrestaurowania przebudowy.

Nie był przy tym w idealnym stanie, bo wymagał kupna wielu oryginalnych elementów, co sprawiło, że same części do tego 300SL Gullwing kosztowały dobre kilkaset tysięcy, ale efekt zdecydowanie jest tego wart.