WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Prawdopodobna data premiery Mercedes-AMG GT serii Black

W odświeżonej ofercie Mercedesa-AMG GT najwydajniejszym modelem będzie właśnie on – GT Black Series, który często występował w obiektywie, czego owocem był szereg zdjęć szpiegowskich.

Tym razem dowiedzieliśmy się, że Mercedes-AMG GT serii Black zadebiutuje już w przyszłym miesiącu, a przynajmniej tak wynika z raportu MG Passion Blog, który zresztą potwierdza doniesienia z listopada ubiegłego roku. Wtedy twierdzono, że sprzedaż GT Black Series ruszy w lipcu 2020 roku.

Wcześniej Michael Knöller, globalny szef działu zarządzania i sprzedaży produktów AMG, potwierdził, że skoncentrowany na torze model GT zadebiutuje w tym roku, a produkcja rozpocznie się pod koniec 2020 roku. Obecnie uważa się, że ten Mercedes AMG zaliczy debiut już 24 lipca 2020 roku podczas Chengdu Motor Show w Chinach (via Motor1).

Czytaj też: Nie zgadniecie ile liczy sobie Maserati za flagę Włoch na nadwoziu

Oczekuje się, że nadchodząca seria AMG GT Black będzie napędzana przez podwójne turbodoładowany silnik V8, które wytwarza 711 koni mechanicznych i 800 Nm momentu obrotowego. To sprawia, że ​​jest mocniejszy niż poprzedni AMG GT R o 134 KM i 100 Nm.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News