Dzisiaj oddział Mercedes-Benz AMG jest znany z tego, że skupia się na robieniu ze standardowych Mercedesów jeszcze wydajniejszych modeli, ale kiedyś to nie było takie oczywiste. Kiedyś, a dokładnie w okolicy lat 80. AMG skupiał się głównie na zmianach wizualnych samochodów i dlatego też nasz główny bohater, 500 SEC z pakietem AMG ma standardową V8 o pojemności 5 litrów i mocy 230 KM.

Czytaj też: T.50 ma być najlepszym supersamochodem w historii

Mercedes-Benz 500 SEC zdecydowanie ma w sobie ducha lat osiemdziesiątych i to zwłaszcza w wersji z pakietem AMG. Ten zapewnił mu nowy zestaw elementów nadwozia, kół oraz systemu zawieszenia, który tylko podkreśla cenę 57500$, jakie życzy sobie sprzedawca na aukcji w Miami. Prawie 60000$ to sporo, jak na klasę S z tej epoki i to nawet w wariancie nawet coupe, ale klasyczne AMG są bardzo rzadkie, a dla niektórych jest to idealny luksusowy przykład samochodu z lat 80-tych.

Nic dziwnego. Ten 500 SEC zaprasza do swojego wnętrza czerwono-białą tkaniną w paski, drewnianymi wykończeniami, kierownicą AMG i telefonem samochodowym, który… działa. Samochód ma około 17700 km na liczniku kilometrów i wydaje się, że jest w oszałamiajco dobrym stanie, co potwierdzają same zdjęcia, będąc przy tym w 100% oryginalnym.

Czytaj też: Tę modernizacje Mercedesa SL63 AMG możemy uznać za udaną

Źródło: Road and Track

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej