Reklama
aplikuj.pl

Mercedes EQA 2021 ciągle zakryty, ale w znacznie mniejszym stopniu

Mercedes EQA 2021, prototyp Mercedes EQA, EQA prototyp, elektryczny prototyp Mercedesa

Na rynku elektrycznych samochodów najbardziej liczą się nie te najdroższe, a te możliwie najbardziej przystępne samochody. Na szczęście do tych drugich zaliczy się Mercedes EQA 2021.

Elektryczny Mercedes EQA został właśnie dostrzeżono w prototypowej wersji, ale takiej, która sugeruje bliski wariant produkcyjny. Najmniejsza dotąd ilość kamuflażu podkreśla to jednoznacznie, jako że profil boczny jest prawie całkowicie odsłonięty, a za kurtyną niewiedzy pozostaje front i tył.

Te kształty przypominają nam po raz kolejny, że EQA będzie tak naprawdę elektryczną wersją GLA drugiej generacji. Tylko przednie i tylne elementy zmienią się, aby podkreślić korzenie rodziny EQ. Niestety specyfikacja EQA ciągle pozostaje tajemnicą… ale! W 2017 zadebiutowała przecież jego koncepcja (via Motor1).

Ta z kolei miała podwójne silniki elektryczne o łącznej mocy 268 koni mechanicznych i natychmiastowym momencie obrotowym 499 Nm. Wtedy był to jednak trzydrzwiowy hatchback, a jako że po trzech latach zmiany dotknęły w tak wielkim stopniu nadwozie, specyfikacja została zapewne również dotknięta.

Czytaj też: Na ten pojedynek supersamochodów czekaliście

EQA będzie służyć jako punkt wejścia marki do rodziny samochodów elektrycznych. Mercedes EQA zadebiutuje jeszcze w tym roku, a po nim premierę zaliczy EQB, który wyeliminuje spalinowe modele GLB. EQA, EQB i EQC nie pozostaną jednak jedynymi elektrycznymi SUVami w portfolio Mercedesa.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News