Reklama
aplikuj.pl

Mercedes GLC nowej generacji na renderach. SUV sięgnie po Klasę C

Mercedes GLC nowej generacji na renderach, Mercedes GLC nowej generacji, Mercedes GLC render

Mercedes GLC nowej generacji pojawił się przed obiektywem podczas swoich testów w stosownym kamuflażu, a uchwycone przy tej okazji fotki posłużyły grafikom z Kolesa.ru do stworzenia tych nieoficjalnych renderów.

Mercedes GLC nowej generacji na renderach

Rendery próbują odpowiedzieć na pytanie, jak Mercedes GLC nowej generacji będzie wyglądał, kiedy już zadebiutuje albo przed końcem bieżącego, albo na początku przyszłego roku. Wedle tych materiałów SUV spuści nieco na tonie, sięgając po subtelniejsze kształty względem poprzednika, zyskując m.in. tył i przód z nowej Klasy C, co nie jest wcale dziwne, jako że oba modele będą posiadały wspólną architekturę.

Czytaj też: Tak będzie wyglądać elektryczna przyszłość AMG Mercedesa, czyli E Performance

Nowa platforma prawdopodobnie sprawi, że nowy GLC będzie lżejszy niż poprzednik, a jednocześnie bardziej sztywny w myśl podwozia. Podobieństwa do Klasy C widać po parze trapezowych świateł tylnych, czy obniżonym zderzaku tylnym z dwoma podwójnymi wydechami. Wewnątrz z pewnością podobieństw będzie jeszcze więcej.

Czytaj też: Poznaliśmy zasięg Mercedesa EQS na jednym ładowaniu w najlepszej wersji

Nowa platforma pozwoli dodać do GLC jakiejś formy elektryfikacji, ale oczekuje się, że Mercedes zaoferuje swoje tradycyjne jednostki benzynowe i diesla, dodając do nich pewną formę elektryfikacji. Oferta skurczy się jednak z pewnością o silniki ośmiocylindrowe, sięgając wyłącznie po te czterocylindrowe.