Reklama

Poznaliśmy zasięg Mercedesa EQS na jednym ładowaniu w najlepszej wersji

zwiastun Mercedes EQS 2022

Mercedes robi ostatnio sporo szumu wokół swojego flagowego elektrycznego samochodu, co dziś zyskuje nowy wymiar, jako że producent ujawnił zasięg Mercedesa EQS.

Ujawniono zasięg Mercedesa EQS

Wiemy już, jak wygląda kabina Mercedes EQS bez Hypersceen i z nim, a ostatnio do sieci wpadły już nieoficjalne nagranie z udziałem Mercedes-Benz EQS 2022 podczas testów. Premiera tego modelu zbliża się więc wielkimi krokami, a o samym zasięgu tego BEV wiedzieliśmy już latem ubiegłego roku, kiedy to Mercedes ogłosił, że EQS będzie oferował ponad 700 kilometrów zasięgu.

Czytaj też: Rzućcie okiem na nagranie Mercedes-Benz EQS 2022 podczas testów

Słowo „ponad” jest tutaj kluczowe, bo dziś firma podała nowy pułap, zapowiadając, że samochód będzie miał do 770 km zasięgu na jednym ładowaniu wedle cyklu testowego WLTP. Oczywiście w możliwie najlepszej wersji pod kątem połączenia wydajność/efektowność.

Czytaj też: Tak wygląda kabina Mercedes EQS bez Hypersceen

Plotki sugerują, że EQS będzie mógł pochwalić się układem napędowym o mocy 477 koni mechanicznych i momencie obrotowym rzędu 759 Nm, a także o wersji AMG, której moc ma sięgnąć całe 608 KM. Mercedes w pełni ujawni EQS 15 kwietnia, choć to dopiero początek wysiłków firmy w zakresie pojazdów elektrycznych.