WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Uchwycono prototyp Mercedesa GLC nowej generacji

Tym razem przed obiektywem niejakiego walkoARTvideos nie uchronił się crossover Mercedes-Benz GLC nowej generacji, który spokojnie jeździł sobie po publicznych drogach.

Ostatnie wydarzenie w historii klasy GLC Mercedesa przypada na styczeń 2019 roku, kiedy to zadebiutowało jej odświeżenie. Podobnie sprawa będzie wyglądać z nowym wydaniem planowanym przez firmę, jeśli oczywiście o wizualne zmiany mowa, bo zaktualizowany na prawdopodobnie 2022 rok modelowy GLC również zaliczy „tylko” odświeżenie.

Poniższy film pokazuje, że zaktualizowany model z pewnością nie wstrząśnie motoryzacyjnego półświatka w kwestii wyglądu, utrzymując niski profil GLC, choć ten sprawia wrażenie większego. To z kolei sugeruje możliwość wprowadzenia do niego trzeciego rzędu siedzeń.

Ciężki kamuflaż wciąż przesłania detale z przodu i z tyłu, a obecność zastępczych świateł potwierdza, że patrzymy na daleki od finalnej wersji prototyp. Chociaż znany kształt Mercedesa GLC jest tutaj obecny, możemy zobaczyć zdecydowane zmiany w projekcie.

Czytaj też: Elektryczny Cadillac Lyriq wyewoluował od koncepcji. Znamy też datę premiery

Mowa o nowy umieszczeniu lusterek bocznych, klamek drzwi i linii nadwozia wzdłuż paneli bocznych pojazdu. Na tak wczesnym etapie układy napędowe ciągle pozostają tajemnicą, ale liczymy na hybrydową moc zarówno w łagodnym, jak i pełnoprawnym wydaniu (z wtyczką). Na w pełni elektrycznego GLC jednak nie ma co liczyć (via Motor1), bo ta rola będzie zarezerwowana dla EQC.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News