Mercedes zapowiada premierę nowej Klasy E

Nowa klasa E, Mercedes klasy E, nowe Mercedesy klasy E, zapowiedź klasy E mercedes

Koniec zastanawiania się i domysłów. Wreszcie otrzymaliśmy dokładną datę, kiedy to Mercedes ujawni swoją nową Klasę E w postaci coupe oraz kabrioletu. Następuje to tuż po odświeżeniu sedana i kombi z początku marca.

Te dwa nowe i zdecydowanie bardziej eleganckie dwudrzwiowe modele zostaną ujawnione podczas cyfrowej premiery. Sami z oficjalnych informacji nie wiemy za wiele zarówno o coupe jak i kabriolecie klasy E na 2021 rok, ale mamy pewność co do przeprojektowanych świateł na przodzie i tyle.

Wewnątrz coupe i kabriolet z pewnością zyskają system informacyjno-rozrywkowy MBUX i zaktualizują systemy wspomagania kierowcy oraz technologię bezpieczeństwa. Elegancka kierownica zostanie z kolei wyposażona w czujniki, sprawdzające to, czy kierowca trzyma ją pewnie, a technologia cyfrowa zastąpi analogowe przyciski.

Mercedes zapowiada premierę nowej Klasy E

W przypadku coupe klasy E Mercedes pokaże zaktualizowaną wersję w pikantnej specyfikacji AMG E53 z tą samą mocą 429 KM i momentem obrotowym rzędu 520 Nm. Między turbodoładowanym rzędowym sześciocylindrowym silnikiem o pojemności 3,0 litra i skrzynią biegów znajdzie się 21-konny silnik elektryczny z 250 Nm momentu obrotowego, który będzie służył m.in. do lepszego startu.

Nowa klasa E, Mercedes klasy E, nowe Mercedesy klasy E, zapowiedź klasy E mercedes

Czytaj też: Co oferuje limitowany Ford Ranger Thunder?

Prawdopodobnie nie będziemy musieli czekać długo, aby zobaczyć topowy model AMG E63, który ponownie będzie oferowany tylko w stylistyce nadwozia sedan i kombi.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News