WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Micron X100 najszybszym dyskiem SSD na rynku

Micron odnosi tak wielkie sukcesy w rozwoju swojej technologii pamięci półprzewodnikowej 3D XPoint, że ogłoszony właśnie przez niego dysk X100 można od razu uznać za najszybszego SSD na rynku.

Dysk SSD Micron X100 Micron Technology, Inc. jest pierwszym rozwiązaniem z rodziny produktów firmy, które jest przeznaczone do aplikacji intensywnie korzystających z pamięci w centrach danych. Rozwiązania te wykorzystają zalety technologii 3D XPoint i wprowadzą nowy poziom w hierarchii pamięci do pamięci o większej pojemności i trwałości niż DRAM, a także wyższej wytrzymałości i wydajności niż NAND.

Oczywiście tego typu dyski znajdują miejsce nie w komputerach w naszych domach, a w stacjach roboczych i serwerach. Dlatego też Micron X100 jest obecnie oferowany tylko wąskiemu gronu klientów. Ci sprawdzą, jak tak naprawdę sprawuje się wydajność do 2,5 miliona operacji IOPS, najokazalszą przepustowością na rynku, bo rzędu 9 GB/s, czy ultra niskimi opóźnieniami w operacjach (do 11 razy względem SSD z pamięciami NAND).

Wszystko to zamknięte w niewielkiej karcie rozszerzeń na złącze PCIe.

ŹRÓDŁO: TechPowerUp