Reklama
aplikuj.pl

Microsoft Dictate w końcu z obsługą języka polskiego!

Funkcja Microsoft Dictate nie jest żadną nowością, dostępna jest w Wordzie od jakiegoś czasu. Ale w końcu możemy dyktować tekst używając języka polskiego.

Microsoft Dictate obsługuje język polski

Kilka miesięcy temu do Worda, jednego z najpopularniejszych edytorów tekstowych, trafiła funkcja Dictate. Pozwala ona na dyktowanie programowi co chcemy napisać, a on automatycznie zmieni mowę w tekst pisany. Bardzo przydatne, gdy chcemy robić kilka rzeczy jednocześnie, albo zwyczajnie lepiej układa nam się zdania mówiąc niż pisząc. Jednak funkcja ta ma największe znaczenie dla osób niepełnosprawnych.

Czytaj też: Twitter Blue oficjalnie potwierdzony. Co zaoferuje płatna subskrypcja?

Niestety do tej pory można było korzystać z niej w innych językach, m.in. po angielsku. Stanowiło to duże ograniczenie dla każdego, kto sprawnie nie mówi w tym i innych dostępnych wcześniej językach. Na szczęście od 2 czerwca Microsoft Dictate otrzymał obsługę polskiego, choć nie tylko, bo dodano także rosyjski, portugalski, koreański, hindi i nie tylko.

Czytaj też: Długo oczekiwana funkcja zawita w końcu do WhatsApp

Można więc już swobodnie dyktować Wordowi teksty. Warto wspomnieć, że Microsoft Ditate rozumie także komendy typu „przecinek”, „kropka” czy „enter”. Ale jest też duży minus – do korzystania z funkcji konieczny jest wykupiony abonament Microsoft 365.