WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Microsoft Edge zyskuje zupełnie nowe funkcje

Microsoft Edge wciąż jest ulepszany, by zachęcić użytkowników do korzystania z przeglądarki, a także zapewnić im większe bezpieczeństwo i wydajność. Nowe funkcje, które zostają wprowadzone do przeglądarki, sprawią, że na tle Edge konkurencji wypadną bardzo blado.

Microsoft ulepsza Edge o nowe funkcje

Obecnie Microsoft Edge i Chrome oferują dość podobne funkcje swoim użytkownikom. wszystko dlatego, że Edge przeszło na Chromium. Dlatego Microsoft stara się teraz wprowadzić nowości, które na powrót uczynią Edge unikalna i wyróżniającą się przeglądarką. I tak chyba będzie, bo to co znajdziemy od razu w Edge, w Chromie musimy dodatkowo instalować.

Meet Now – czyli narzędzie do rozmów wideo

Po kliknięciu w odpowiedni przycisk od razu możemy wygenerować link, który pozwoli na prowdzenie rozmowy nawet z 50 osobami jednocześnie. W czasie pandemii to ogromny plus zwłaszcza, że nie trzeba do tego dodatkowych aplikacji czy programów. Met Now znajdziemy po prostu w nowej karcie.

Czytaj też: Rząd apeluje o instalację aplikacji STOP COVID ProteGO Safe

Czytaj też: Nowa aktualizacja zsynchronizuje Microsoft Outlook z kalendarzem na Androidzie

Czytaj też: Kolejne szkodliwe aplikacje znalezione w Sklepie Google Play

Zrzuty ekranu

Nowe narzędzie do wykonywania zrzutów ekranu pozwoli wybrać konkretną część strony, której zdjęcie chcemy zrobić, a także wykonać screen podczas przewijania witryny. Dzięki temu dostaniemy długi obraz zawierający całą treść, a nie tylko widoczny aktualnie fragment.

Porównywanie cen

Trzecią nowością jest porównywanie cen. Narzędzie Edge Collection to coś jak Pinterest. Pozwala tworzyć katalogi produktów, a potem za pomocą specjalnego przycisku „Porównaj ceny z innymi sprzedawcami” na porównywanie ofert.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News