Reklama
aplikuj.pl

Rząd apeluje o instalację aplikacji STOP COVID ProteGO Safe

aplikacja STOP COVID - ProteGo Safe, koronawirus, Koronawirus aplikacja, STOP COVID ProteGo Safe

W związku z wprowadzeniem 10 października w całej Polsce tzw. Strefy Żółtej, premier Mateusz Morawiecki apeluje, by każdy posiadacz smartfona zainstalował aplikację STOP COVID ProteGO Safe.

STOP COVID ProteGO Safe u każdego Polaka

Aplikacja STOP COVID ProteGO Safe ma za zadanie zbierać informacje o tym, z kim spotyka się jej użytkownik a przy tym pozostawiając nasze dane anonimowymi. Dodatkowo ma informować, gdy osoba, z którą mieliśmy styczność była zakażona koronawirusem. Ma to pomóc w poradzeniu sobie z wciąż rosnącą liczbą zarażonych w naszym kraju. Z dnia na dzień bijemy kolejne rekordy, a wprowadzenie żółtej strefy i nowe obostrzenia mają pomóc ten stan ustabilizować.

Do tego jednak potrzebna jest rozwaga Polaków i, jak apeluje premier, zainstalowanie aplikacji. Już wcześniej były z nią problemy, zwłaszcza jeśli chodzi o zbierane dane. Według informacji jednak twórcy naprawili błędy, a STOP COVID ProteGO Safe jako forma dodatkowej ochrony z pewnością może pomóc, zwłaszcza gdy na co dzień spotykamy się ze spora ilością ludzi.

Czytaj też: Farma trolli promuje aplikację ProteGo Safe. Wysyp nowych kont na Twitterze

Czytaj też: Aktualności Google w formie Web Stories

Oczywiście sama aplikacja niewiele zdziała, gdy nie przestrzegamy zasad. Dlatego oprócz apelu o jej instalację podczas niedawnej konferencji premier Mateusz Morawiecki apelował o odpowiedzialne postępowanie.

Druga fala epidemii w nas uderza, musimy postępować w sposób odpowiedzialny.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News