Reklama

Znowu mówi się, że Microsoft i Techland romansują…

techland i microsoft

Microsoft chce przejąć Techland. Przynajmniej takie plotki krążyły po sieci przez ostatni rok. A potem Techland je uciął. A temat powrócił…

To jest chyba najbardziej męczący „przeciek” jaki pojawił się kiedykolwiek w branży. Specjalnie uwzięli się na ten Techland czy co? Znowu słyszymy o przejęciu Techlandu przez Microsoft.

Czytaj też: Resident Evil Village „najlepszy survival horror”. Skromnie Capcom, skromnie…
Czytaj też: Ten zwiastun Bright Memory Infinite to pokaz mocy nowych konsol
Czytaj też: Śledztwa Sherlock Holmes Chapter One mogą wymagać obicia kilku twarzy

Microsoft i Techland = Xbox Game Studios?

Przez 2019 i 2020 słyszeliśmy o to, że Microsoft to już zaraz na pewno kupi Techland. Plotki wskazywały na to, że Amerykanie rozglądają się za rodzimym studiem i na zmianę słyszeliśmy o przejęciu Bloober Team lub Techlandu. Sytuacja była tak nakręcona, że wrocławianie powiedzieli „dość” i ucięli plotki, stwierdzając, że nic takiego się nie dzieje i Techland pozostaje niezależny.

Czytaj też: Assetto Corsa Competizione PS5 i Xbox Series X. Nowe konsole z ultra-symulacją
Czytaj też: Zapowiedź Six Days In Fallujah. Czas pokazać prawdziwe oblicze Iraku
Czytaj też: Data premiery Ratchet and Clank Rift Apart. Tylko ta cena…

Jednak znów słyszymy, że teraz coś się dzieje już na pewno, bo Microsoft zamierza przejąć jakiś tytuł, który wyjdzie w 2021 roku, poprzez kupienie dewelopera. No i tutaj wchodzi Nick Baker, który potwierdził przed oficjalnym ogłoszeniem istnienie nowej wersji Perfect Dark czy to, że Gearbox zostanie kupione przez Embracer Group.

Tylko trzeba pamiętać, że informator się też nie raz mylił. A jak będzie teraz? Cóż, ogłosił on, że Microsoft prawie na pewno kupuje Techland i tytułem ekskluzywnym stanie się Dying Light 2.

Wszystko idealnie się łączy – można by rzec. W końcu opóźnienie gry to na pewnie dlatego, że Microsoft dał czas na dopracowanie gry jak się da. Tak? No nie sądzę.

Szczerze – nie wiem czy to wszystko prawda, ale podchodziłbym do tego co krąży po sieci z dużą ostrożnością. Już nawet zrobienie z Dying Light 2 tytułu ekskluzywnego jest dziwne, bo nie taka jest polityka Microsoftu. Jestem przekonany, że gra wyjdzie też na konsole Sony i co najwyżej można by rozważać czasową ekskluzywność… choć to też jakoś nie do końca wydaje mi się możliwe.