WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Microsoft Surface Duo bez tajemnic. Jest drogo, ale… jakby uczciwie

Microsoft Surface Duo bez tajemnic. Jest drogo, ale… jakby uczciwie

Nie było fajerwerków, konferencji online, celebrytów… Jest za to cicha premiera i informacja o starcie przedsprzedaży. Microsoft w zasadzie dopełnił formalności i potwierdził wszystko, co do tej pory wiedzieliśmy na temat Surface Duo. Dorzucił do tego cenę, która jest wysoka, ale z drugiej strony wydaje się bardzo uczciwa.

Surface Duo – co nowego w specyfikacji?

Na temat specyfikacji Surface Duo przeczytacie w odnośniku poniżej. Nie będziemy tutaj jej dodatkowo powtarzać. Skupmy się na nowościach, o których do tej pory nie wiedzieliśmy.

Czytaj też: Oto Microsoft Surface Duo. Koncepcja składanego smartfonu nie zmieniła się

Nieco więcej dowiedzieliśmy się na temat aparatu. Zgodnie z dotychczasowymi informacjami, ma on rozdzielczość 11 Mpix, przysłonę F/2.0 i jest wyposażony w diodę doświetlającą. Tylko tyle. Microsoft dodaje do tego super zoom, a konkretnie 7-krotne przybliżenie. W całości cyfrowe… Trochę strach myśleć jak to musi działać. Pozostaje mieć nadzieję, że faktyczna rozdzielczość aparatu jest wyższa i przybliżenie będzie dzięki temu chociaż trochę bezstratne. Do tego mamy nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę oraz z elektroniczną stabilizacją obrazu.

Nowością w świecie Androida jest specjalna nakładka, stworzona przez Microsoft. Być może dzięki temu będzie bardziej windowsowo. Zapewni to też przemodelowany pakiet Office i OneDrive, stworzone specjalnie dla Surface Duo. Zapewne chodzi tutaj o obsługę możliwości jakie dają oba ekrany. Dojdą do tego również aplikacje firm trzecich.

Do dyspozycji będzie opcja 128 i 256 GB, akumulator ładuje się z mocą 18W, a w zestawie znajdziemy ładowarkę, kabel USB oraz etui.

Czego Surface Duo nie ma? Nie ma łączności 5G(!), nie ma NFC, ani gniazda kart pamięci i głośników stereo. Obudowa nie jest wodoszczelna, co nie powinno być zaskoczeniem.

Cena nie jest przesadnie wysoka

Surface Duo tani nie jest. Został wyceniony na 1 399 dolarów. To dużo, ale jednocześnie mniej niż się spodziewałem. Samsung i Huawei swoje składane smartfony wycenia na prawie 2000 dolarów. Choć oczywiście są to bardziej skomplikowane i lepiej wyposażone konstrukcje. Motorola swoją, słabiej wyposażoną, RAZR wyceniała na 1300 dolarów. Za to najbardziej wypasione flagowce o klasycznej konstrukcji potrafią kosztować 1000 – 1100 dolarów. Dlatego też cena Surface Duo jest całkiem uczciwa.

Przedsprzedaż smartfonu, w Stanach Zjednoczonych i tylko w ofertach operatorów, rusza 10 września.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News