Reklama
aplikuj.pl

Windows Hello zepsuty. Nie przez hakerów, a aktualizację Windows 11 22H2

Popularność Windows 11, Statystyki Steama ukazują prawdę, Windows 11

Kto zepsuł Windows Hello? Tradycyjnie pierwszym podejrzanym jest… sam Microsoft i aktualizacje systemu, a choć brzmi to niewiarygodnie, to tak właśnie jest w tym przypadku. Za zepsucie systemu uwierzytelniania Windows Hello odpowiada aktualizacja 22H2 Windowsa 11.

Windows 11 22H2 zepsuł Windows Hello

Microsoft przyznał się właśnie, że po aktualizacji Windows 11 22H2 użytkownicy mogą doświadczyć problemów z metodami logowania Windows Hello. Mowa o potencjalnie „popsutej” funkcji rozpoznawania twarzy, weryfikacji na podstawie odcisku palca lub nawet samego pinu. Ponoć błąd ten dotyczy tylko tych klientów, którzy skonfigurowali Windows Hello przed zainstalowaniem aktualizacji Windows 11 2022 Update (lub 22H2) i nie powinien występować, jeśli ktoś aktywował Windows Hello po przejściu na najnowszą wersję Windows 11.

Czytaj też: Tej kultowej gry spodziewalibyście się wszędzie, ale nie tam!

Microsoft zareagował na wykryty błąd, uniemożliwiając aktualizację dotkniętych systemów do nowej wersji. Problem ten można jednak obejść, instalując KB5017389, a więc pierwszą opcjonalną aktualizację zbiorczą dla Windows 11 22H2 i on sam nie jest aż tak uciążliwy, jak mogłoby się wydawać, bo bez Windows Hello, użytkownicy mogą zalogować się do systemu, wykorzystując tradycyjne sposoby.