Reklama
aplikuj.pl

Pierwszy tak wyjątkowy mikrogłośnik MEMS. Oto Montara Pro od xMEMS Labs

Pierwszy tak wyjątkowy mikrogłośnik MEMS, Montara Pro od xMEMS Labs, xMEMS Labs, Montara Pro xMEMS Labs

Firma xMEMS Labs stworzyła pierwszy taki na świecie mikrogłośnik MEMS (na mikroukładach elektromechanicznych), który został zintegrowany z DynamicVent. To funkcja, dzięki której słuchawki TWS i aparaty słuchowe mogą cechować się charakterem zarówno otwartym, jak i zamkniętym.

Pierwsi producenci już ponoć sprawdzają, co umożliwia mikrogłośnik Montara Pro

Same w sobie głośniki MEMS są nową konkurencją dla głośników elektrodynamicznych, co pozostawia producentom spore pole do popisu i bycia „tymi pierwszymi” na rynku. To właśnie pokazała właśnie firma xMEMS Labs, integrując w swoim mikrogłośniku Montara Pro opatentowaną już funkcję DynamicVent.

Dzięki niej wyposażone w Montara Pro słuchawki douszne są w stanie odpowiadać na poziom hałasu otoczenia, którego przechwytują mikrofony i zamykać lub otwierać otwór wentylacyjny. Wszystko po to, aby zapewniać kolejno maksymalną izolację pasywną i zupełny jej brak przy jednoczesnym gwarantowaniu naturalnego słyszenia otoczenia i braku negatywnych zjawisk, które towarzyszą wszechobecnym dziś trybom Hear-Through w słuchawkach z ANC.

Czytaj też: Solarne gonty dachowe już gotowe. Można przybijać je gwoździami do dachu

DynamicVent dodatkowo eliminuje konieczność stosowania tradycyjnych statycznych otworów wentylacyjnych, co poprawi w ogólnym rozrachunku jakość brzmienia. Zwłaszcza w zakresie niskich częstotliwości.