Reklama
aplikuj.pl

Solarne gonty dachowe już gotowe. Można przybijać je gwoździami do dachu

Solarne gonty dachowe, GAF Energy

Stojąc przed wyborem materiału na wykończenie dachu można postawić na wiele opcji. Dachówki, blachy, czy właśnie gont. W obecnych czasach trudno wyboru nie łączyć z panelami słonecznymi, dlatego tak wielki potencjał drzemie w solarnych dachówkach Tesli i najwyraźniej również najnowszym dziele firmy GAF Energy, która opracowała solarne gonty dachowe.

Chociaż oficjalnie ujawnione, solarne gonty dachowe nie zdradziły nam żadnej tajemnicy swojej skuteczności, ale badania przeprowadzone przez Sandia National Laboratories mają świadczyć o ich jakości

Na temat Energy Shingles, bo tak oficjalnie nazywają się te gonty dachowe, nie wiemy zbyt wiele. Ta opracowana przez największą firmę dekarską i hydroizolacyjną w Ameryce Północnej alternatywa dla tradycyjnego wykończenia dachu ma za zadanie zintegrować w sobie zarówno trwałą i skuteczną tarczę przed warunkami atmosferycznymi, jak i możliwość czerpania energii bezpośrednio z natury. Niestety dostępność i ceny tego stricte amerykańskiego produktu nie są obecnie znane.

Czytaj też: L’Oreal stworzyło gadżet do farbowania włosów Colorsonic w domowym zaciszu

Wedle ogłoszenia GAF Energy, Energy Shingles, to jedyny taki produkt do integracji technologii słonecznej do istniejących procesów dachowych i materiałów, w wyniku czego powstaje pełnoprawny słoneczny dach. Wszystkie komponenty gontu solarnego są współosiowe, a elementy elektroniczne znajdują się z jego przodu, a nie z tyłu, dzięki czemu są łatwo dostępne do serwisowania. Ich montaż również jest łatwy, dzięki zachowaniu możliwości przybijania ich do dachu.