Reklama
aplikuj.pl

Najciekawsze newsy tygodnia – militaria [15.11.2020]

Najciekawsze newsy tygodnia – militaria [13.09.2020]

Drugi tydzień listopada upłynął wojskowości pod znakiem nowych technologii, ale też znalazła się chwila wytchnienia w postaci specjalnego pokazu możliwości jednego z najlepszych myśliwców na świecie.

Brytyjska armia będzie w 1/4 robotami. Witamy w przyszłości

Najnowszy plan rozwoju brytyjskiej armii, która cierpi na niedostatek żołnierzy, nie obejmuje przymusowego poboru, a coś zgoła innego, co sprowadza się do wizji rodem z dawnych filmów na temat wojskowości przyszłości.

brytyjska armia

W 2030 roku armia brytyjska zostanie kompletnie odmieniona, bo wtedy postara się, aby w jej skład wchodziło 120 tysięcy żołnierzy. Ciekawe jest jednak to, że 30000 z nich będą nie tyle ludźmi, co autonomicznymi robotami.

Myśliwce z laserami, czyli pierwszy aktywny system ochrony przed pociskami

Do pięciu kolejnych lat Siły Powietrzne USA chcą umieścić systemy zabójczych broni laserowych na pokładach swoich myśliwców. Mowa dokładnie o systemach laserowych SHiELD.

Czytaj też: Zauważono tajemniczy samolot, a lotnictwo USA nie przyznaje się do niego
Czytaj też: Kody nuklearne w sercu ochotnika, czyli pomysł oddalenia widma wojny nuklearnej

SHiELD będzie w stanie zestrzelić nadlatujące pociski powietrze-powietrze i ziemia-powietrze, zapewniając myśliwcom po raz pierwszy aktywną formę obrony. Niestety tego typu system, jako że trafia w miejsce zwykle zarezerwowane dla bomb, pocisków lub czujników, sprawia, że nie nadaje się dla myśliwców typu Stealth.

Okręt podwodny nowej generacji USA już z kontraktem. Przed USS Columbia można drżeć

Marynarka Wojenna USA złożyła kontrakt o wartości 9,4 miliard dolarów, który obejmuje finansowanie na pierwszy okręt podwodny USS Columbia w klasie o tej samej nazwie, a także pokrycie wczesnych kosztów drugiego okrętu tej samej klasy, USS Wisconsin.

Oba okręty zastąpią starsze okręty podwodne klasy Ohio należące do triady nuklearnej, a każdy z nich będzie w stanie odpowiedzieć na atak z zaskoczenia niszczycielskim kontratakiem termojądrowym. Każdy okręt klasy Columbia będzie uzbrojony w maksymalnie 16 pocisków balistycznych Trident D-5.

Obejrzyjcie myśliwiec F-22 Raptor w akcji i w 4K

F-22 Raptor, jako pierwszy myśliwiec 5. generacji na świecie miał zastąpić wszystkie F-15C Eagle i choć plany obejmowały zakup 750 egzemplarzy, finalnie do Sił Powietrznych USA trafiło zaledwie 187. Teraz z kolei mamy przyjemność obejrzeć jednego z nich na świetnym materiale na tle gór Chugach na Alasce.

Robotyczne wozy bojowe w amerykańskiej armii tworzą już całą rodzinę

Podsumowanie kończymy doniesieniami na temat tego, że w Armii Amerykańskiej wkrótce wozy bojowe będą powszechnie i szeroko wykorzystywane na polu bitwy. Mowa nie o jednym ich rodzaju, a zarówno tym klasy lekkiej, średniej oraz ciężkiej.

Pojazdy będą strzelać do wroga, blokować jego systemy komunikacyjne, tworzyć zasłony dymne i wykonywać inne niebezpieczne zadania, których zwykle nie powierza się ludziom w trosce o ich zdrowie i życie.