Reklama
aplikuj.pl

Możecie już zagrać w Minecrafta w Half-Life

Minecraft podbija świat od wielu lat i choć nie doczekał się tak wielu memów, co Skyrim, który „trafia na wszystko”, to zapewne kwestia czasu, bo to gra ponadczasowa. Jednak żeby trafiła nawet do Half-Life?!

Wszystko za sprawą Half-Craft, a więc ciągle opracowywanej modyfikacji od b4n4n4, która przenosi Minecrafta do silnika GoldSrc, pozwalając w końcu Gordonowi Freemanowi odetchnąć w świecie, gdzie największym zmartwieniem jest ograniczenie naszej wyobraźni.

Wersja demonstracyjna alfa wygląda prawie dokładnie tak jak Minecraft, ale np. ikona pochodni pochodzi prosto z Half-Life, a gracz ma dostęp do broni z produkcji Valve. Chociaż nie brzmi to, jak trudne zadanie, proces przeniesienia Minecrafta do silnika GoldSrc był trudny, a b4n4n4 szczegółowo opisał niektóre z napotkanych problemów (via PCGamer).

Czytaj też: Nowy zwiastun Dirt 5 – powraca opcja, o którą błagamy przez całą generację!

Finalnym celem jest uczynienie modyfikacji porównywalnej z wersjami alfa i beta Minecrafta, ale przed tym jeszcze długa droga. Modyfikacja ma bowiem ciągle całą masę błędów (widać to po błędach w teksturach), choć sama w sobie jest dosyć funkcjonalna pod kątem eksploracji, budowania i niszczenia. Przyszłe plany obejmują dodanie trybu Survival, ale jeśli nie chcecie czekać, moda znajdziecie tutaj ModDB.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News