Reklama
aplikuj.pl

Mini Coral Red Edition 2021 składa hołd modelowi sprzed 41 lat

W 1979 roku Mini wrzuciło na rynek unikalny model Mini 1100 Special, występujący w lakierze Metallic Rose lub Metallic Silver, dzierżąc dumnie zderzak w stylu Clubmana, winylowy dach i czarną maskownicę. Dziś Mini uhonorowało ten model.

W ramach tego ujawniło Mini Coral Red Edition 2021 zarówno w 2-, jak i 4-drzwiowym wydaniu modelu Mini Cooper Hardtop, które dzierży intrygujący kolor. Jak skomentował ujawnienie Patrick McKenna z Mini:

Dzięki bogatemu dziedzictwu MINI oferującego ekskluzywne edycje specjalne, MINI Coral Red Edition autentycznie odzwierciedla to dziedzictwo i klasyczne Mini 1100 Special.

Nowe Mini Coral Red Edition ma wiele czarnych akcentów, które sprowadzają się do ramki maskownicy, obudowy przednich i tylnych świateł w formie pierścieni, klamek, a nawet samymi emblematami ozdobionymi skrzydełkami. Czerń ta przełamuje w efektywny sposób ciekawy kolor.

Standardowe wyposażenie obejmuje reflektory LED i światła przeciwmgielne, a także tylne światła LED Union Jack. Specjalna edycja Cooper otrzyma również 17-calowe felgi o podwójnym kolorze.

Czytaj też: Następny motocykl Jawa pójdzie w elektryczność?

Tylko 300 sztuk Mini Coral Red Edition 2021 zostanie wyprodukowanych na rynek amerykański i trafi do dealerów jeszcze w tym miesiącu. Cena za model czterodrzwiowy i dwudrzwiowy zaczyna się kolejno od 33275 i 34520 dolarów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News