Reklama
aplikuj.pl

Poznaliśmy limit alkoholu dla zdrowia. Wiadomości nie są dobre

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety powinni ograniczyć spożycie alkoholu do jednego drinka w dniach, w których decydują się na jego spożycie. Taka ilość jest mniejsza niż wcześniej szacowana, bowiem do tej pory naukowcy twierdzili, że bezpieczny limit jest nawet dwukrotnie wyższy.

Tego typu wytyczne mają stanowić podstawę informacji żywieniowych dla zwykkłych ludzi, choć wpływają też na inne aspekty, jak np. żywienie uczniów. Zespół ekspertów dokonał przeglądu i analizy informacji nt. żywienia, by dokonać ewentualnych zmian w najnowszych propozycjach.

Zwykło się sądzić, że mężczyźni mają wyższą tolerancję na alkohol niż kobiety, ale coraz więcej dowodów sugeruje, iż limity bezpiecznego picia są niższe niż zakładano. „Bezpieczne picie” oznacza, że nie zwiększa ono znacząco ryzyka chorób serca, raka i nnych problemów zdrowotnych związanych z alkoholem. Mężczyźni mają również tendencję do ponoszenia największych szkód z powodu zaburzeń związanych z alkoholem i częściej mają problemy z jego nadużywaniem.

Czytaj też: Te zastrzyki mogą być sposobem na walkę z otyłością

Co ciekawe, naukowcy zalecają również, aby nasze jadłospisy miały tylko 6% lub mniej kalorii pochodzących z produktów z dodatkiem cukru. Wcześniej wartość ta wynosiła 10%. Co ciekawe, badacze zauważyli, że istnieją pewne dowody sugerujące, iż napoje gazowane i inne tego typu produkty są związane ze zmniejszoną otyłością u dorosłych.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News