WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Mini GP John Cooper Works 2020 nie będzie należał do najtańszych Mini

Mini w wydaniu GP John Cooper Works z pewnością należy do wyjątkowych i za tą wyjątkowość przyjdzie nam więcej zapłacić, co potwierdzają ogłoszone ceny nadchodzącego modelu.

Nowy hatchback MINI GP John Cooper Works na 2020 rok będzie dostępny w cenie od prawie 173000 złotych, kiedy trafi do sprzedaży w przyszłym roku, przy globalnej produkcji ograniczonej do zaledwie 3000 sztuk. W oparciu o najnowszy zestaw zdjęć MINI, możemy potwierdzić, że model John Cooper Works GP III będzie o wiele wyższy niż standardowy MINI John Cooper Works.

MINI potwierdziło, że to cacko będzie napędzane czterocylindrowym silnikiem z turbodoładowaniem o mocy 302 koni mechanicznych. Silnik będzie więc prawdopodobnie dobrze zestrojoną wersją 2,0-litrowego czterocylindrowego silnika z turbodoładowaniem ze standardowego MINI JCW, ale z większą turbosprężarką, nowym układem chłodzącym i przerobionym układem wydechowym.

Będzie też oferował szereg ulepszeń podwozia w stosunku do aktualnego John Cooper Works, w tym przerobioną konfigurację zawieszenia, większe hamulce i nowy mechanizm różnicowy. Prace rozwojowe wciąż trwają, ale MINI twierdzi, że nowy model jest w stanie pokonać okrążenie Nurburgring w mniej niż osiem minut.

ŹRÓDŁO: Auto Express