Reklama
aplikuj.pl

Kierownik Porsche chciałby mniejszy model 911

lżejsze Porsche 911, Porsche 911 992, mniejsze sportowe Porsche, nowy wariant 911

Marka i to, co za nią stoi, jest kluczowa dla sukcesu firmy i ewidentnie widać to w przypadku Porsche oraz jego kultowej 911. Czy kolejna, zgoła inna wersja tego modelu aby nie zakłóciła tradycji?

Obecnie tak naprawdę trzy modele stanowią podstawową ofertę samochodów sportowych Porsche, a mowa o modelu Boxster, Cayman i oczywiście 911 na samym szczycie. Jeden z kierowników Porsche życzy sobie jednak, że w tej grupie jest jeszcze miejsce na zupełnie nowy, inny sportowy wariant 911.

Frank-Steffen Walliser, odpowiedzialny za modele 911 i 718 na całym świecie, rozmawiał niedawno z australijskimi mediami podczas debiutu nowego modelu 911 Targa (zdjęcia). Tam mówił o swoim „pragnieniu” zmniejszenia [992], jak donosi GoAuto. Szybko poprawił się jednak, że „to tylko życzenie”, a nie coś, nad czym pracuje marka.

Walliser zagłębił się przy tym w temat tego mniejszego, lżejszego i znacznie bardziej usportowionego Porsche 911. Jak stwierdził:

[…] może zrobiłbym z niego trochę bardziej sportowy samochód niż ogólna generacja 992, ale i do tych modeli nie mam żadnych zastrzeżeń.

Czytaj też: Posłuchajcie nowego Audi RS3 2021 w testach

Mniejsze, lżejsze i bardziej sportowe Porsche 911 brzmi nieźle, ale jest niestety mało prawdopodobne, jako że kolejne wydanie 911 nowej generacji będzie modelem hybrydowym i szalenie mocnym.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News