Reklama

Posłuchajcie nowego Audi RS3 2021 w testach

Audi RS3 2021, nowe Audi RS3, testy nowych Audi, testy Audi RS3

Audi ewidentnie nie chce porzucać swojego pięciocylindrowego silnika 2.5 TFSI, co widać po nowym Audi RS3 2021, którego ktoś nagrał podczas testów na torze.

Obecnie zarówno RS Q3, jak i RS Q3 Sportback, czyli wysokiej jakości kompaktowe crossovery/hatchbacki dzierżą właśnie ten nagradzany układ napędowy, który dzięki wspomnianemu silnikowi zapewnia moc 394 koni mechanicznych i moment obrotowy na poziomie 480 Nm.

Wiemy też, że po raz trzeci z rzędu RS3 Sportback będzie wyposażony w ten sam silnik. Ostatnio kilka prototypów zostało dostrzeżonych przez firmę Automotive Mike, gdzie Audi nie pieści się ze swoimi przedprodukcyjnymi samochodami. Oba solidne hatchbacki powinny zostać zaprezentowane albo pod koniec tego roku lub na początku następnego. Najpierw trafi do nas wprawdzie model S3 2021, ale długo nie poczekamy zapewne na RS3.

Po raz kolejny Audi RS3 Sportback będzie idealnie wyważone, aby być lepsze od najnowszego Golfa R i może nawet doczeka się traktowania Performance. W takim wypadku podczas gdy zwykły model powinien mieć około 400 koni, ten podkręcony może podnieść moc do prawie 450 KM. Pozwoliłoby to Audi odzyskać koronę dla najmocniejszego samochodu kompaktowego, którą stracił na rzecz modelu Mercedes-AMG A45 S.

Czytaj też: Elektryczny Nissan Kicks 2021 czerpie moc z benzyny

Na Nurburgring oba prototypy szaleją nawet w wersji sedan, a dodatkowo wiemy, że w nowej generacji nie zabraknie modelów hybrydowych typu plug-in.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News