Reklama
aplikuj.pl

Mobilna aplikacja Steam do odświeżenia. Valve ma już plan

Mobilna aplikacja Steam

Valve pracuje już od dłuższego czasu nad nową wersją aplikacji mobilnej. Firma stworzyła już jej pierwszą wersję i zaprasza określonych użytkowników Steam do beta testów, więc to kwestia zapewne kilku miesięcy, aż doczekamy się rozszerzenia dostępności nowego wariantu i mobilna aplikacja Steam może wtedy stanie się bardziej użyteczna, niż tylko „narzędzie do Steam Guarda”.

Valve pracuje nad tym, aby nowa mobilna aplikacja Steam wreszcie trafiła na rynek

Mobilna aplikacja Steam w nowej wersji jest tworzona zarówno na Androida, jak i system iOS Apple. Wedle ogłoszenia oprócz wszystkich wcześniejszych funkcji, przeprojektowana aplikacja dostanie bardziej inteligentne powiadomienie, wsparcie dla wielu kont i nowy sposób logowania się do konta Steam. W nowej wersji zamiast wprowadzania nazwy użytkownika, hasła i weryfikacji Steam Guard, będzie można użyć kodu QR, aby uprościć proces logowania.

Czytaj też: CERT ostrzega przed kolejnym groźnym oszustwem. Uważajcie na swoje skrzynki mailowe!

Zmianom ulegnie zarówno design, jak i to, czego nie widzimy, czyli cały backend, jako że Valve zbudowało aplikację na zupełnie nowym frameworku. Wedle obecnych testerów aplikacja spisuje się na medal, jak na wydanie w wersji beta, ale oficjalnie nic nie wiadomo o jej wprowadzeniu na rynek.