Biuro w terenie? Projekt od Helinox powinien zainteresować każdego cyfrowego nomada

Próba ucieczki od wielkomiejskiego zgiełku może być utrudniona, jeśli mamy obowiązki służbowe, których realizacja wymaga dostępu do biura. Rozwiązaniem problemu ma być projekt Helinox, czyli iście mobilne biuro.

Rozbudowany zestaw mieści się w torbie na ramię ważącej nieco ponad 2 kilogramy. Przy takich gabarytach można więc wyobrazić sobie scenariusz, w którym zabieramy mobilne biuro w pieszą wędrówkę, by potem rozłożyć je w sprzyjających okolicznościach natury. Z drugiej strony, fakt wykorzystania stalowej ramy może być dość zaskakujący, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę, że firma Helinox specjalizuje się w produkcji lekkich, poręcznych przedmiotów przeznaczonych do użytku na świeżym powietrzu.

Czytaj też: Modularny plecak Operator System podbił Kickstartera, czyli wyjątkowe 6w1

Przy wadze wynoszącej nieco ponad 2 kilogramy i wymiarach rzędu 59,7 x 40,1 x 22,9 cm, Tactical Field Office nie nada się może na wielodniowy trekking w górach, gdzie zabierzemy ze sobą również inne sprzęty, takie jak namiot, śpiwór, żywność, ubrania czy wodę. Kiedy jednak najdzie nas ochota na jednodniową wycieczkę, na przykład do lasu bądź nad jezioro, to 15-litrowa torba może stanowić idealny wybór. Zmieści się w niej nie tylko odzież, ale również elektronika, na przykład w postaci laptopa i innych gadżetów. Produkt od Helinox jest wyposażony w taśmy MOLLE, dzięki czemu można przyczepić do niego dodatkowe elementy.

Mobilne biuro od Helinox może być świetnym rozwiązaniem na jednodniowe wycieczki

Jak dokładnie prezentuje się cały zestaw? Możecie to zobaczyć na zamieszczonych zdjęciach, lecz warto dodać, że całość jest otoczona ramą z aluminiowych rurek. Po rozłożeniu konstrukcji można z niej stworzyć terenowy stolik. Ten może pełnić rolę oddzielnego biurka bądź stolika połączonego z resztą torby. Nie jest to rzecz jasna równie komfortowa opcja jak siedzenie w wygodnym, klimatyzowanym biurze, ale z pewnością może ułatwić pracę w terenie.

Czytaj też: Z namiotem Ark biwak pokocha pewnie każdy

Tactical Field Office to lekka i dość kompaktowa alternatywa dla innych tego typu rozwiązań, a jeśli wierzyć zapewnieniom przedstawicieli firmy Helinox, to całość jest przy tym niezwykle wytrzymała. Jaki jest koszt? 199,95 dolarów, czyli około 760 złotych. W przypadku zakupu dodatkowych elementów, takich jak pasek na ramię, pokrowiec na laptopa oraz specjalne przegrody stosowane wewnątrz i na zewnątrz, musimy się liczyć kolejno z kosztami wynoszącymi 29,95 dolarów, 29,95 dolarów oraz 24,95 dolarów.