WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Oto mobilne urządzenie do testowania pojazdów (AMTS)

Wiedzieliście, że Panasonic i Volkswagen współpracowały ze sobą? Jeśli nie to wiedzcie, że firmy te wspólnie pracują nad urządzeniem AMTS (automotive mobile test solution), które służy do prowadzeniu testów diagnostycznych pojazdów przez ich zejściem z linii produkcyjnej.

Współpraca obu firm miała na celu stworzenie dostosowanego do indywidualnych potrzeb oraz wszechstronnego urządzenia. Gunnar Samsen, project manager w Panasonicu, komentuje:

Razem z firmą Volkswagen określiliśmy wymagania mobilnego urządzenia testującego Naszym celem było nie tylko stworzenie rozwiązania dostosowanego do indywidualnych wymogów technicznych, ale też optymalizacja produktu z myślą o innych, przyszłych zastosowaniach. Ponadto chcieliśmy udoskonalić konstrukcję AMTS tak, by urządzenie umożliwiało pracownikom produkcyjnym wykonywanie ich pracy tak sprawnie, jak to tylko możliwe.

https://www.youtube.com/watch?v=g4UR3Y9WoE4&feature=youtu.be

AMTS jest nakładką na tablet Panasonic FZ-M1. Celem całości jest uruchomienie jednostek sterujących w pojeździe. AMTS łączy się z komputerem auta i następnie zbiera wszelkie potrzebne informacje. Także może ono działać w drugą stronę, czyli pozwala na wprowadzanie danych i ustawianie prawidłowych wartości. Christoph Lach, project manager w Volkswagenie, mówi:

AMTS oparty jest na tablecie Panasonic Toughpad FZ-M1 i spełnia wszystkie nasze wymagania produkcyjne. Używamy sprzętu do uruchamiania jednostek sterujących w pojeździe. Możemy dzięki niemu połączyć się z zewnętrznym interfejsem komunikacyjnym pojazdu, jak również pobrać informacje z systemu UPS-Client. Również sama konstrukcja AMTS spełnia nasze potrzeby, co oznacza, że jest kompatybilna
z każdą kierownicą.

W stworzeniu AMTS wzięła udział jednostka Panasonic Global Docking Solutions (GDS). SPecjalizuje się ona w produkcji urządzeń dokujących. Stworzyła ona właśnie takie urządzenie, które bez problemu można zamontować na kierownicy. Okazało się to bardzo ułatwiające pracę osób w fabryce firmy we Wrześni/Białężycach.

Źródło: Informacja prasowa