Reklama
aplikuj.pl

Mobilny pogromca dronów. General Dynamics pokazało swoją nową broń

Mobilny pogromca dronów, General Dynamics pokazało swoją nową broń

Podlegająca pod General Dynamics firma General Dynamics Land Systems, pochwaliła się swoją nową antydronową bronią podczas głównego dorocznego zjazdu Stowarzyszenia Armii Stanów Zjednoczonych (AUSA). To mobilny pogromca dronów, stanowiący połączenie Strykera z Leonidasem.

General Dynamics pokazało Stryker Leonidas. To mobilny pogromca dronów

Jako demonstrator technologii, pojazd Stryker w połączeniu z systemem Leonidas opracowanym przez firmę Epirus. Sam w sobie taki projekt nie jest niczym specjalnie innowacyjnym, bo sprowadza się po prostu do połączenia systemu Leonidas na tyle pojazdu Stryker. Jest to jednak ważna wersja dla tej rodziny w ogólnym rozrachunku, bo dodaje „antyelektroniczne możliwości do rodziny Stryker” oraz „kluczowy poziom do warstwowej, mobilnej obrony powietrznej krótkiego zasięgu (M-SHORAD)”.

Stryker Leonidas charakteryzuje się pokładowym i sieciowym wykrywaniem celów i wysoką mobilnością. Podczas testów w terenie system z powodzeniem pokonał pojedyncze cele i roje dronów, co jest jego wyjątkową cechą, bo podczas działania broń Leonidas o nieograniczonym „magazynku” może albo obrać na cel konkretnego drona w całym roju, albo walczyć z wszystkimi na raz, niszcząc je za jednym zamachem. 

Czytaj też: MediaTek przedstawia nowy chipset. Oto Dimensity 1080

W oryginale broń Leonidas sprowadza się do małej przyczepki, na której można rozłożyć specjalny “prostopadłościan” na siłownikach. W nim kryje się cały kawał technologii, który wykorzystuje mikrofale o wysokiej mocy do dezaktywowania elektroniki dronów, wysyłając w ich stronę zakłócające sygnały tysiące razy na sekundę.