WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

MODL, czyli butelka na wodę, prysznic i uzdatniacz wody w jednym

I to dla takich projektów powstał Kickstarter, czyli ciekawych i naprawdę użytecznych. Firma MODL Outdoors zwróciła się o pomoc do społeczności w celu stworzenia wielofunkcyjnej butelki MODL, której użyteczność przewyższa każdą, jakąkolwiek dostępną butelkę na rynku. 

W skrócie – to gadżet, którego każdy pasjonat surwiwalu i długich podróży terenowych. Zacznijmy jednak od tego, że MODL rzeczywiście spełnia swoją główną rolę, czyli jest w stanie przechować litr cieczy w swojej wytrzymałej konstrukcji. Jeśli jednak jest pusty, to jego silikonowy korpus sprawia, że można go łatwo złożyć, co ułatwia możliwość odkręcenia dwóch zaślepek z polipropylenu z uchwytów pierścieniowych ze stali nierdzewnej. Zewnętrzną część MODL uzupełniają elastyczne paski silikonowe na obu końcach. Jedno lub oba z nich można odczepić, aby np. zaczepić butelkę o drzewo pionowo lub poziomo.

Jednak to szereg dodatkowych końcówek sprawia, że MODL jest taki wszechstronny. „Mody”, czyli modyfikacje pozwalają na zrobienie z MODL prysznica, czegoś w rodzaju ogromnej słomki, uzdatniacza wody, czy butelki z ”korkiem niekapkiem”. A to zapewne jedyne początek tego, co w przyszłości wymyśli twórca. Obecnie cały zestaw można zgarnąć na Kickstarterze za 89$, a cena detaliczna ma wynosić całe 130$. Fundusze już zostały zebrane, więc MODL zapewne doczeka się produkcji.

Czytaj też: Przezroczysty wyświetlacz od Panasonic jest gratką dla zwolenników nowoczesnego wystroju

Źródło: New Atlas, Kickstarter