Reklama

Modyfikacja Diablo 2 Median XL: Sigma Edition dotknie nawet silnika gry

Modyfikacja Diablo 2 Median XL: Sigma Edition
Modyfikacja Diablo 2 Median XL: Sigma Edition

Możemy narzekać na mobilnego diabła, na niezbyt udaną trzecią odsłonę i brak zapowiedzi Diablo 4, ale, ale! Od czego jest oddana społeczność, która dba o graczy lepiej, niż sami twórcy? Zwłaszcza w momencie, kiedy jeden z modów, zamiast ograniczać się do niewielkich, ale ważnych zmian, wchodzi nieco głębiej, dotykając samego silnika gry.

Oczywiście modyfikacja Median XL jest z nami już od wielu lat, zapewniając nam jeszcze lepsze doświadczenie z Diablo 2, ale nigdy nie wpłynęła na produkcje w aż tak dużym stopniu. Odpowiedzialni za niego deweloperzy przygotowali bowiem kompletne przeniesienie moda na nowy silnik. Mowa o Sigma Engine, który ma usunąć ograniczenia z tego oryginalnego, zapewniając grze znacznie większe możliwości co do m.in. tworzenia większych lokacji. Zmiany będą miały również znacznie bardziej elementarne, przekładając się na ogólną wydajność, płynność, a może nawet i jakość grafiki.

Powyżej podrzuciłem zapowiedź Diablo 2 Median XL: Sigma Edition, który zadebiutuje dopiero w następnym roku. Na szczęście poczekamy na niego jeszcze niespełna dwa miesiące, bo premierę ma odbyć 18 stycznia 2019 roku. Jest jednak na co czekać, bo ten mod doda system nagród, podzieli cooldown umiejętności na konkretne czary i pozwoli graczom automatycznie zbierać złoto.

Czytaj też: Blizzard prosi fana o usunięcia strony PlayDiablo4.com

Źródło: Wccftech