WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Modyfikacja ulepszająca animacje walki w Wiedźminie 3

Wiedźmin 3 może się już wprawdzie pochwalić całą masą modyfikacji, ale te zazwyczaj skupiają się na poprawie grafiki. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ to praktycznie najłatwiejsze i jednocześnie najbardziej widoczne, do czego mogą się posunąć moderzy. Dlatego też warto poświęcić kilka minut modyfikacji ulepszającej animacje walki Geralta.

Wpływanie na animacje w tak rozbudowanych grach nie jest najprostsze, ponieważ te wszystkie ruchy są nagrywanie w sesjach motion-capture, więc materiał źródłowy jest jasno określony. A więc co i jak twórca zmienił w swojej modyfikacji E3 Improved Combat Animations? No cóż, poniekąd niewiele, ponieważ wyeliminował wirujące zamachy mieczem, kiedy Geralt po prostu stoi, dodał nieco dłuższy krok w atakach, aby skuteczniej eliminować dystans dzielący go z wrogiem i „ulepszył animacje walki za pomocą miecza”. Świetny opis, nie ma co.

Zmiany odczują jednak najbardziej ci, którzy wybierają raczej niekonwencjonalne bronie – maczugi, czy topory, ponieważ te otrzymały kombinacje ataków alternatywnych.

Jeśli jesteście zainteresowani, to modyfikacje pobierzecie tradycyjnie ze strony Nexus Mods. Ta jest rzecz jasna darmowa i banalnie prosta w instalacji – wystarczy wrzucić pobrane pliki do głównego folderu z Wiedźminem 3.

Czytaj też: Wiedźmin 3 na Nintendo Switch ujawniony przez sprzedawce

  Źródło: Wccftech