WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Wiedźmin 3 na Nintendo Switch ujawniony przez sprzedawce

Od wielu miesięcy Nintendo Switch stara się o miano pełnoprawnej platformy pokroju PC, Playstation 4 oraz Xbox One i idzie mu to całkiem dobrze, choć przed nim jest jeszcze długa droga. Zwłaszcza w kwestii gier AAA, które przy okazji premiery omijają tę platformę… ale swoje trzy grosze dorzucają przecież porty. 

Tych Switch dorobił się już kilku, z których wyróżnia się zdecydowanie Skyrim, Dark Souls oraz DOOM i pomimo tego, że nie oferuje najwydajniejszych komponentów, to radzi sobie z nimi całkiem nieźle. Jednak ta trójka nie ma żadnego podejścia do tego, co napawa nasze patriotyczne serca pozytywnymi emocjami, czyli Wiedźmina 3. Jego port został jednak ujawniony przez francuskiego „sprzedawce”, o czym poinformował nas tweet od Direct-feed Games.


Oczywiście tak jak jedna jaskółka wiosny nie czyni, tak przypadkowa oferta w sklepie nie powinna być wielkim potwierdzeniem tego, że Wiedźmin 3 trafi na Switcha. Zwłaszcza że to jedna z tych gier, których uciągnięcie przychodzi z trudem nawet konsolom obecnej generacji (Xbox One, PlayStation 4). Możemy więc sobie tylko wyobrazić, jaki graficzny downgrade musiałby spotkać produkcje studia CD Projekt Red, aby ta ruszyła na mobilnej platformie. Jeśli interesuje Was ten temat, to polecam rzucić okiem na ten wątek, w którym użytkownicy prowadzą dyskusję na temat tego domniemanego portu.

Czytaj też: Wiedźmin Geralt dostanie serię zadań w Monster Hunter: World

Źródło: Wccftech