Reklama

Moment Air to soczewki anamorficzne dla dronów DJI

Moment Air to soczewki anamorficzne dla dronów DJI
Moment Air to soczewki anamorficzne dla dronów DJI

Po raz kolejny firma Moment zawitała na Kickstartera ze swoim produktem Moment Air, który przebija powoli 3-krotność kwoty 100000$ potrzebnych na produkcję soczewek anamorficznych do dronów. Wcześniej Moment wydał już na rynek podobne soczewki do m.in. smartfonów, ale teraz celuje w produkt znacznie wyższych lotów. 

Czytaj też: Logitech prezentuje zestaw słuchawkowy PRO X z technologią Blue VO!CE

Moment AIR to nic innego, jak anamorficzna soczewka, którą właściciele dronów Mavic Pro i Mavic 2Zoom od DJI mogą nałożyć tuż nad kamerę, aby uzyskać znacznie lepszą jakość. Wszystko dlatego, że soczewki anamorficzne w przeciwieństwie do soczewek sferycznych są zaprojektowane tak, aby standardowe klatki filmowe miały szerszy zakres współczynników proporcji, a na dodatek miały ten kinowy urok.

Tego rodzaju soczewkę dopina się do wspomnianych modeli za pomocą niestandardowego systemu mocowania, który w sumie waży 50 gramów, czyli stosunkowo niewiele. O to, że dodatkowa waga nie wpłynie na wydajność drona, zapewnia nas sama firma. Ta twierdzi również, że w swoim obiektywie wykorzystała rodzaj szkła o wartości kinowej rodem z kamer 4K, który został wykończony powłokami zaprojektowanymi w celu uzyskania dramatycznego rozbłysku, towarzyszącego zachodom słońca, czy samochodowym reflektorom.

Taki dodatek jest oczywiście drogi, jak to z profesjonalną fotografią i filmowaniem bywa. Dlatego też teraz możemy zgarnąć go za 199$.

Czytaj też: Nowe teasery Honora 9X zwiastują długi czas pracy na baterii

Źródło: New Atlas, Kickstarter