WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Moment Air to soczewki anamorficzne dla dronów DJI

Po raz kolejny firma Moment zawitała na Kickstartera ze swoim produktem Moment Air, który przebija powoli 3-krotność kwoty 100000$ potrzebnych na produkcję soczewek anamorficznych do dronów. Wcześniej Moment wydał już na rynek podobne soczewki do m.in. smartfonów, ale teraz celuje w produkt znacznie wyższych lotów. 

Czytaj też: Logitech prezentuje zestaw słuchawkowy PRO X z technologią Blue VO!CE

Moment AIR to nic innego, jak anamorficzna soczewka, którą właściciele dronów Mavic Pro i Mavic 2Zoom od DJI mogą nałożyć tuż nad kamerę, aby uzyskać znacznie lepszą jakość. Wszystko dlatego, że soczewki anamorficzne w przeciwieństwie do soczewek sferycznych są zaprojektowane tak, aby standardowe klatki filmowe miały szerszy zakres współczynników proporcji, a na dodatek miały ten kinowy urok.

Tego rodzaju soczewkę dopina się do wspomnianych modeli za pomocą niestandardowego systemu mocowania, który w sumie waży 50 gramów, czyli stosunkowo niewiele. O to, że dodatkowa waga nie wpłynie na wydajność drona, zapewnia nas sama firma. Ta twierdzi również, że w swoim obiektywie wykorzystała rodzaj szkła o wartości kinowej rodem z kamer 4K, który został wykończony powłokami zaprojektowanymi w celu uzyskania dramatycznego rozbłysku, towarzyszącego zachodom słońca, czy samochodowym reflektorom.

Taki dodatek jest oczywiście drogi, jak to z profesjonalną fotografią i filmowaniem bywa. Dlatego też teraz możemy zgarnąć go za 199$.

Czytaj też: Nowe teasery Honora 9X zwiastują długi czas pracy na baterii

Źródło: New Atlas, Kickstarter