Reklama
aplikuj.pl

Moss Book II – powraca jedna z najlepszych gier PlayStation VR

moss book II

Sony przedstawiło szczegóły dotyczące nowej odsłony gry Moss autorstwa Polyarc. Moss Book II docenione zostało na wielu platformach VR, ale kontynuacja pojawi się tylko na PlayStation VR.

Rozgrywka Moss Book II

Jeśli jesteście graczami PlayStation VR to zapewne nie raz przeleciała Wam przed oczami urocza produkcja z małą myszą. Być może nawet ogrywaliście jej demo i skusiliście się na pełną wersję produkcji. Moss, choć wydaje się niepozorne, okazuje się szybko wciągać osoby w różnym wieku. Sony doceniło produkcję i kontynuacja gry trafi już tylko na PlayStation VR.

Czytaj też: Wymagania Tiny Tina’s Wonderlands ujawnione. Pójdzie Wam!

Tytuł dostępny będzie 31 marca 2022 na PlayStation 4 oraz PlayStation 5. W grę zagrają tylko posiadacze headsetów PlayStation VR.

Czym jest Moss Book II? Ruszaj głęboko do zaklętego zamku, gdzie czeka niebezpieczny teren, pełne wyzwań łamigłówki i wrogowie. Moss Book II to jednoosobowa gra logiczna akcji i przygody na PlayStation VR. Quill powraca… i jest ścigana.

Chcący zniszczyć ten świat poszukują szklanego reliktu, który ona ma przy sobie. Chcą koniecznie jej go odebrać. Ale nasza bohaterka ma własne plany – mogą one nareszcie zakończyć bezwzględne rządy Arcane i przywrócić pokój w Moss.

Aby zwyciężyć, Quill musi mieć u swojego boku kogoś jeszcze – Ciebie. Ta wyprawa nie będzie łatwa – wypełnią ją triumfy i rozczarowania. Ale nowi sojusznicy, starzy znajomi i sama natura zamku pomogą Ci po drodze.

Ostatecznie to Ty wesprzesz Quill i ocalisz ten świat. Wspólnie przejdziecie do legendy.

W oczekiwaniu na PlayStation VR2

Samo Sony nie tworzy już żadnej ekskluzywnej produkcji dla PlayStation VR. Firma skupia się na wspieraniu niezależnych deweloperów w tworzeniu gier na tę platformę, ale jej dni powoli dobiegają końca. Prawdopodobnie pod koniec tego roku otrzymamy już nowe gogle – PlayStation VR2.

Czytaj też: Data premiery Sniper Elite 5! Gracze Xbox zaoszczędzą na grze

W ostatnim czasie Sony miało wysłać do deweloperów ponad dwa tysiące devkitów tajemniczego urządzenia. Wiele osób twierdzi, że być może są to deweloperskie wersje headsetów PlayStation VR2. Potwierdzałoby to zbliżającą się powoli premierę urządzenia.

Z oficjalnie potwierdzonych gier na PlayStation VR2 wiemy o Horizon VR: Call of the Mountain oraz o grze Firmament (twórcy Myst), która zmierzała dotychczas na pierwszy PlayStation VR, ale od niedawna powstaje już tylko na PlayStation VR2. Samo Sony na pewno tworzy jeszcze kilka ekskluzywnych dla swojej platformy gier, a do tego zapewne powstają gry od deweloperów trzecich. Wiadomo jedno – będzie w co grać.