Reklama

Motorola świętuje 10 generacji smartfonów serii moto G

Motorola świętuje 10 generacji smartfonów serii moto G

To już 10 generacji serii moto G, którą oferuje nam Motorola i z tej okazji firma postanowiła przypomnieć nam wszystkie smartfony z tej linii, a także innowacje, jakie wprowadziły na rynek. Znacie je wszystkie?

Ciekawa historia serii moto G

Motorola stworzyła rodzinę moto G wprowadzając tym samym rewolucję w branży smartfonów i dodając średnią półkę cenową. To, co wówczas dostępne było tylko w bardzo drogich smartfonach nagle stało się bardziej dostępne i przystępne cenowo. Nie był już to koszt rodem z kosmosu, a coś, na co mogło sobie pozwolić więcej osób. Zresztą, kiedy przyjrzymy się nawet nowym modelom jest dokładnie tak samo.

Czytaj też: Motorola moto g100 oraz moto g50 – uzupełnienie nowej serii

Które innowacje w poszczególnych generacjach były najważniejsze? Zacznijmy od początku:

  • moto G, czyli pierwsze urządzenie z serii debiutujące w 2013 roku. Za średnią rynkową cenę oferowało pierwszy czterordzeniowy procesor z 1GB RAM.
  • moto G2 – 2014 rok, 5-calowy wyświetlacz, więcej możliwości personalizacji telefonu, możliwość zmiany koloru obudowy i donośny dźwięk stereo.
  • moto G3 – kolejny rok przyniósł już model wodoodporny wyposażony w aparat, który wyróżniał się szybkością robienia zdjęć. Dodano do niego wersję z 2GB RAM, a także technologię szybkiego ładowania TurboPower.
  • moto G4 z 2016 roku – klienci dostali możliwość wyboru urządzenia, które spełniało ich oczekiwania bez straty w postaci podstawowych funkcjonalności czy wzornictwa. Te modele wyposażono w czytnik linii papilarnych, aparat z laserowym autofokusem i to wszystko nadal był w smartfon ze średniej półki.
  • moto G5 z 2017 roku charakteryzowało się już nowym designem, bo obudowa miała metalowe wykończenia, a także wysokiej klasy funkcje oprogramowania. Zastosowano w nim również system dwóch aparatów i szybkie ustawianie ostrości.
  • moto G6 – to już rok 2018 i na rynek trafia moto G6 z tylną obudową ze szkła 3d i ze spektakularnym wyświetlaczem Max Vision. Warto też wspomnieć o sporej baterii, która miała pojemność 3200 mAh i była największą, jaką do tej pory konsumenci dostali w serii G.
  • moto G7 z 2019 roku to kolejny członek rodziny wyróżniający się innowacyjnymi rozwiązaniami i najnowszą technologią. Klienci dostali do wyboru aż 4 wersje tego modelu. Wyświetlacz Max Vision z wycięciem, zoom z wysoką rozdzielczością, optyczną stabilizację obrazu w aparacie głównym, a także ładowanie z mocą 27W.
  • moto g8 również debiutowało w 2019 roku. Był to już smartfon, z ulepszonym apartem i mocą baterii, która miała pojemność 5000 mAh, a także nowe technologię głównie w zakresie fotografii.
  • moto G9 – w 2020 roku motorola przyniosła nam moto G9, wyróżniające się poczwórnym aparatem i naprawdę potężną baterią 6000 mAh. Do tego warto wspomnieć o większym wyświetlaczu, obsłudze sieci 5G i procesorze z serii Qualcomm Snapdragon 700.
  • moto g100 – doszliśmy już do 2021 roku i najwydajniejszego modelu moto G w historii Motoroli. Charakteryzuje je platforma mobilna Qualcomm Snapdragon 8-Series, obsługa sieci 5G i nowa platforma Motoroli Ready For pozwalająca na pełne wykorzystanie potencjału, który drzemie w tym modelu.

Jak sami widzicie na przestrzeni lat Motorola ze swoją serią moto G nie tylko rewolucjonizowała branżę smartfonów , ale przede wszystkim sprawiła, że innowacje były dostępne dla większego grona użytkowników dzięki niższym cenom.